Wpis z mikrobloga

Niedługo z dupy będą wam konta blokować


@Pompejusz: mi TSB zablokowal konto bo jednego dnia kupilem sofe i pizze (°°
Potem mi zablokowal konto bo zadzwonilem ze wyjezdzam i odwiedze kilka innych panstw i zeby mi niezablokowali kata. Babka do mnie "ok podaj dokladnie ile zaplaciles za benzyne 3 dni temu" odpowiecialem ze jakies £60. Zablokowala mi konto bo sie niezgadzalo.
@Pompejusz: Dokładnie tak. Regulacje zostały zrobione w taki sposób aby bank był policjantem i sądem. Prawa dotyczące ochrony prywatności w UE przeszkadzają we wdrażaniu bezpośredniej inwigilacji przez państwo, dlatego państwa stworzyły przepisy nakazujące orwelowską inwigilację bankom. Kryptowaluty to jedyna sensowna ucieczka od tej choroby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amebcio: Nieruchomości są jakaś ucieczką. Myślę, że jesteśmy ostatnim pokoleniem Polaków których będzie stać na posiadanie sensownej wielkości mieszkania czy domu bez kredytu.
Polska idzie w stronę UKz gdzie nawet klasa średnia wyższa (menadżery, specjaliści IT, więksi przedsiębiorcy) nie jest w stanie sfinansować sobie kupna nieruchomości za gotówke. 350k funtów to dużo kasy, nawet jak dobrze zarabiasz. W przy posiadaniu rodziny nie odłożysz w krócej niż 10 lat.
@Pompejusz: Byłem w Lloyds i w sumie spoko ale przeniosłem się do Halifax bo oferowali 125 funtów i od 4 lat już tam. Bardzo wygodny bank, usprawniają swoją infrastrukturę cały czas. Przez aplikację jestem w stanie zrobić wszystko: zmiana adresu(kiedyś trzeba było iśc do oddziału), zamrożenie karty w przypadku zgubienia(sprawdzone w praktyce 2 razy( ͡° ͜ʖ ͡°)), realizacja czeków przez aplikację. W sumie w oddziale byłem ostatnio