Wpis z mikrobloga

@OstrzeHalabardy: Po pierwsze jeżeli go zalałeś, to odkręć dolną pokrywę i odłącz baterię.
Raczej pewnie klawiatura pójdzie do wymiany, o ile nie było większych szkód.
Wiadomo płyta pewnie do czyszczenia, inspekcji.
Ten model ma nitowaną klawiaturę za pomocą takich plastikowych nitów. Wymiana samej klawiatury dość kłopotliwa, ale w serwisie jeżeli będą chcieli, to sobie poradzą. Można też wymienić z całym palmrestem.
@OstrzeHalabardy: Tutaj niestety nie pomogę. Wszystko pewnie zależy od przypadku i od tego, w jakim stopniu oberwała płyta główna/klawiatura, tego nie da się określić bez inspekcji.

No i wiadomo laptop musi zostać rozebrany. Nie próbuj, go pod żadnym pozorem włączać, wrzucać do ryżu itp.
Możesz jednak zobaczyć sobie ceny klawiatury/klawiatury z palmrestem, aby mieć jakąś orientację.
@OstrzeHalabardy: Niby tak, na upartego jeżeli ma być po kosztach i masz trochę zdolności manualnych i czasu to idzie, to zrobić w domu, korzystając z poradników z youtube. Jak nie ma korozji, to zrobić kąpiel i jak klawiatura okaże się uszkodzona i różowa nie będzie narzekała, to wrzucasz używany palmrest z allegro i sprzęt śmiga dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No, ale też ważne, aby nie przeceniać
@Tonari_Totoro: Nie jestem serwisantem, ale wydaje mi się, że płyt głównych nie myje się w myjkach ultradźwiękowych, ze względu na układy BGA, ale mogę się mylić.
Tak samo jak izopropanol słabo sprawdza się w wypadku usuwania zalania z słodkich substancji i nawet myjka tu nie pomoże. Płyn do mycia naczyń w tych zastosowaniach jest zdecydowanie lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a dopiero potem izopropanol.
@marcinadd: tak płyn do naczyń a potem. Korodujące styki pod układami które będziesz chyba w preheaterze suszył ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Luźny brud się szczoteczka i isopropanolem usuwa potem myjką do płyt.
@marcinadd a jakis parch go ogarnal powiedzial ze mozna go wlaczyc, plyta cala, nic poza klawiatura i touchpadem nie dostalo plynem wiec dziala, nie chcial go czyscic bo to zegarmistrzowska robota i musial by to odpowiednio wycenic. Generalnia klawiatura na bokach jest gumowa a reszta w miare dziala.