Wpis z mikrobloga

@GyroZeppeli: Nie do końca. Kryzys rozwalił rynek pracy i można wybrzydzać. Wiem co mówię, cztery dni temu wrzuciłem na olx ogłoszenie, że szukam pracownika i mam już ponad 300 prywatnych wiadomości, a telefon firmowy wyłączyłem, bo nie szło wyrobić z ilością połączeń. Ogłoszenie niepromowane.

A dwa lata temu na promowanym ogłoszeniu było max 40 zgłoszeń po tygodniu.
@obuniem: Może tak być. Rynek pracy kasjerów jest dość specyficzny, gdyż zdecydowana większość kandydatów dzwoni. I nie dało się żyć, bo tel dzwonił praktycznie bez przerwy... A przecież spożywka aż tak bardzo w kryzysie nie oberwała.

Jest niemniej naprawdę źle na rynku pracy. Chociażby był u mnie na rozmowie nawet administrator sieci. Nie wiem za bardzo na co on liczył, gdyż oczywistym jest, że pracy mu nie dam. Dlaczego? Proste ->
@Stormweaver: To prawda. Mam ziomka co robi na CE. Ostatnio rzucił pracę u Niemca na piaskach i w 2 dni znalazł nową pracę na chłodni. Też u Niemca. Mieszka przy granicy, więc opłaca się mu zarabiać w euro w systemie 2/2 ;)

Btw to z wykształcenia jest inżynierem maszyn xd Uznał, że więcej zarobi na tirach w Niemczech niż w Polsce jako inżynier w strefach ekonomicznych.
@pokustnik ja teraz zmienialem prace w polsce na CE i jest tak samo, koniec wypowiedzenia w jednej i na drugi dzien juz w drugiej robocie byłem ( ͡º ͜ʖ͡º) a aktualnie ucze sie jezyka i jak bedzie w miare to uciekam do niemiec.
@Stormweaver: Tak dokładnie wygląda ten rynek. Na wykopie się o tym nie pisze, ale moim zdaniem macie lepiej niż programiści. Bo 10k netto zarobi jedynie naprawdę dobry programista, a u Was kosi się tyle na spokojnie. A średnia oscyluje około 8k realnych zarobków tego co jest na rękę, bo z umowami to wiadomo jak w transporcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pokustnik:

Bo 10k netto zarobi jedynie naprawdę dobry programista


??
kazdy z dwuletnim stazem tyle zarobi jak ma chociaz troszke poukladane w glowie, w transporcie jest dobra kasa ale ciezko przebic konkretny prog, wyzej nie wskoczysz chyba ze bedziesz robil nadgodziny, nie ma znaczenia czy masz 6 czy 10 lat doswiadczenia a np. w IT robi to ogromna roznice przy negocjacjach stawki
@tmtmp3: Nie wiem co rozumiesz poprzez ,,troszkę poukładane w głowie". Znam wielu programistów i większość zarabia tak 6-8k netto na UoP. Ci nowi to w okolicach 3-4k netto na UoP. Na B2B masz większe zarobki, ale to JDG jest dużo mniej podatkowo obciążone niż UoP ;p
@pokustnik:

Ci nowi to w okolicach 3-4k netto na UoP.


Chyba na stazu... ciezko mi znalezc ogloszenie w mojej technologii gdzie junior nie dostaje 6-8 na start.

Znam wielu programistów i większość zarabia tak 6-8k netto


Rowniez znam wielu, tak tygodniowo mam kontakt z okolo 100 osobami, czesto sie wymieniaja, rekruutuje i robie ewaluacje, tbh na palcach jednej reki policzylbym tych ktorzy zarabiaja mniej niz 10k

a mowimy tu o polskiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokustnik: to nie tak że sklepy spożywcze oberwały. Raczej oberwały inne branże typy gastronomia czy nie-spozywcze sklepy (ubrania, elektronika itd.) i to da ludzie którzy w zasadzie s marszu mogą wejść w takie stanowiska. Wcześniej nawwtnifh nie rozważali. No ale dopóki się pozostałe branże nie rozkręca to szukają.

Ja bym się zastanowił czy zatrudnić np. byłego kelnera, bo ci #!$%@? pewnie za pół roku maksymalnie to jakiejś restauracji
Ludzi z pracą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pokustnik:


Bo 10k netto zarobi jedynie naprawdę dobry programista


??

kazdy z dwuletnim stazem tyle zarobi jak ma chociaz troszke poukladane w glowie, w transporcie jest dobra kasa ale ciezko przebic konkretny prog, wyzej nie wskoczysz chyba ze bedziesz robil nadgodziny, nie ma znaczenia czy masz 6 czy 10 lat doswiadczenia a np. w IT robi to ogromna roznice przy negocjacjach stawki

@tmtmp3: #!$%@? dzbanie
Rowniez znam wielu, tak tygodniowo mam kontakt z okolo 100 osobami, czesto sie wymieniaja, rekruutuje i robie ewaluacje, tbh na palcach jednej reki policzylbym tych ktorzy zarabiaja mniej niz 10k

a mowimy tu o polskiej firmie, dzieki mozliwosci pracy zdalnej wystarczy znac angielski i te zarobki sa x2 - x3


@tmtmp3: Nie wiem skąd Wy bierzecie te zarobki ¯\_(ツ)_/¯ 3 lata temu robiłem jako rekruter w firmie obsługującej bardzo duże przedsiębiorstwa