Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć sobie kompletować narzędzia, które w przyszłości będą mi służyć do serwisu rowerów dlatego chciałbym coś z dobrego materiału.
Park tool ma chyba w cenie uwzględniony marketing, bo trochę mają drogie ceny. Czy znacie jakieś alternatywne firmy dobrych narzędzi rowerowych??

#rower #szosa #mtb #xc
  • 17
  • Odpowiedz
Temat rzeka, możesz kupować kosmicznie drogie i dobre narzędzia PT, a możesz szukać konkretnych narzędzi różnych producentów. Kolejna sprawa to podejście do tematu jakości bo na przyklad podstawowe imbusy/ampule można kupić za miliony Wery, za mniej "legendarnego" Bondhusa, albo dextera z lerłemerłe. W okazjonalnym użytku działają tak samo. Ja uważam, że jeżeli można to należy kupować narzedzia firm narzędziowych bo są zwyczjnie lepsze i często tańsze od "rowerowych" np. klucze dynamometryczne PT
  • Odpowiedz
@Wierzbek:
parktoola to mam otwieracz do piwa i nóż do pizzy ;)

z narzędzi ogólnych (hex, torxy, płaskie, nasadki) polecam coś z dobrych ogólnych narzędzi: wera, wiha, proxxon, beta, knipex, bahco - mam mix wszystkich chyba i nie ma się do czego przyczepić!

z bardzo rowerowych to generalnie te od decathlonu dają radę - mam zastępstow baciku, ucinaczki, rozpinacz do łańcucha. mam też trochę dziwadeł - ściągacz do korb na
  • Odpowiedz
@Wierzbek rowerowe narzędzia bierz z aliexpress, centrownica, klucze do suportów, przyrządy do przeprowadzania kabli wewnątrz ramy, do kabli hydraulicznych, jakieś wybijak łożysk, praski do łożysk itd.
i z decathlonu, tak jak wyżej już zostało polecone
  • Odpowiedz
@parowczankreatyny: kojarzysz jak znaleźć centrownice na AliExpress? ( ͡° ͜ʖ ͡°) może zrobić taką ze starego widelca i trytytek?

@4x80: dzięki, 55e z wysyłką, chyba spoko cena

@Aiden7: pamiętasz ile dałeś? Mam bacik, klucz do suportu z bitull, miałem też klucz do kaset, ale mi zaginął u byłej :((
  • Odpowiedz
@Wierzbek nieidealna, ale ok w tej cenie https://a.aliexpress.com/_vrCEnP nieprecyzyjnie chodzi ten dynks do łapania bicia, ogólnie wszystkie części ruchome nie są precyzyjne i mają luzy, ciężko np. dwa razy wpiąć tak samo koło, zawsze jest przesunięcie paru mm, więc do centrowania potrzebny jest jeszcze przyrząd np. https://bitul.pl/pl/p/PRZYRZAD-DO-SPRAWDZANIA-CENTRYCZNOSCI-KOLA-WH001/181 ten też nie wygląda dobrze, ja zamówiłem już sobie z ali z marki super b, kopię parktoola praktycznie a wersja premium, którą będę zamawiać
  • Odpowiedz
@parowczankreatyny: ten z bitula to nawet nie wiem jak miałby działać :D ten za 800zl spoko wygląda to może jak będę już bardziej zaawansowany. Póki co chyba spróbuję zrobić z kontowników albo starego widelca i trytek.

Klucz chyba wezmę ten z AliExpress tylko muszę ogarnąć gdzieś jakieś recenzję czy faktycznie zadaje tyle Newtonów ile jest napisane.

@Aiden7: oj fajnie jakby była taka cena. Teraz 550 ( ͡°
  • Odpowiedz