Wpis z mikrobloga

Mirki #kiciochpyta, doprowadzam pod ogrodzenie świeżą wiązkę kabli 4x rj45 + 1x 230 3x2,5 bo aktualne dogorywają. Kable idą z zupełnie innego punktu domu, nie mniej chcę je wszystkie ściągnąć w okolice bramki zamknąć w czymś i w przyszłości mieć prosty dostęp pod np. pod domofon itp. Pytanie brzmi w czym najlepiej zamknąć to wszystko? W jakiejś erbetce? Myślę że w przyszłości np. napęd do bramy też tam się znajdzie więc coś co można zamknąć ma sens. Ale szczerze sam nie wiem. #budownictwo #elektronika
  • 6
  • Odpowiedz
@cziterus: do komentarza kolegi dodam, że świeża wiązka musi być złożona z kabli dostosowanych do wkopywania w ziemię. Jak dasz "zwykłą" skrętkę i kable typu YDY "bo to w peszlu będzie", to za parę lat będziesz je znów wymieniał.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Nie no tutaj wszystko chce "zewnętrzne" + arota na to, wiec powinno wytrzymać. Nie wiem dalej niestety jak zakończyć instalację, bo ogrodzenie jest metalowe, nie mam gdzie kabli "schować" i chciałbym chyba to zrobić raz i zapomnieć.
  • Odpowiedz
@cziterus: kup solidną hermetyczną skrzynkę, IP65 minimum,zrób w jej dnie rząd dławic i wprowadzaj kable przez dławice. Jeśli puszka będzie wurowana w jakąś ścianę/mur, możesz arota po prostu wprowadzić do środka przez dziurę w dnie, ale samego arota zatykaj choćby zgniecionym kawałem gąbki, inaczej będą Ci do środka wchodzić owady i wilgoć.
A i kup tą skrzynkę na wyrost, nie za małą. z doświadczenia radzę :)
  • Odpowiedz