Wpis z mikrobloga

Witam,

Na samym wstępie chcę zaznaczyć, że jestem kompletnym żółtodziobem w tym fachu, więc za wszelkie błędy z mojej strony przepraszam. Więc - chcę kupić DJI Mini 2, mały dron do nauki, który w świetle prawa jest "legalny" i można nim latać bez papierów. Ok, ale w moim wypadku pojawił się problem. Mieszkam we wschodniej strefie przygranicznej i zauważyłem, że tutaj strefa powietrzna należy do Straży Granicznej. Co w takiej sytuacji mam robić? Czy nawet latając "mini" muszę gdzieś to zgłaszać czy rejestrować nawet drona?

Jeszcze drugie pytanie. W swojej okolicy mam taki oto RADAR pod flagą NATO. Znajduje się on ode mnie w okolic 2-3 kilometrów. Na mapach nie znalazłem, aby to była strefa zamknięta, ale czy w okolicy mogę przeprowadzać loty?

#drony #dron
  • 2
zainstaluj sobie Drone Radar Premium - sprawdzisz o co chodzi w konkretnej strefie. Papiery zrób - to łatwe. W przypadku gdyby coś się stało będziesz trochę mniej narażony na konsekwencje.
@unthinkabl3: Zrobienie podstawowych uprawnień A1/A3 to kwestia niecałej godziny + całość jest darmowa. Żal tego nie zrobić.

A do sprawdzania czego wolno a czego nie wolno używaj Drone Radar. Warto też tam dla świętego spokoju zgłaszać loty.