Wpis z mikrobloga

Włączyłem sobie na YT wywiad z Mentzenem z dziennikarzem RP (czyli szanowana gazeta i media w Polsce nie jakieś pikio czy inne odrzeczy) i niby ok Pan doktor o wszystkim mówi i nagle klasyka gatunku...
Jak się przedsiębiorcom więcej z podatków zabierze, to nie będą więcej inwestować... Czy naprawdę przez lata powtarzany kocopoł pierw przez Korwina, potem przez jego paźiów, musi być ciągle używany w poważnych wywiadach?
Tak ciężko zrozumieć taką podstawową rzecz z księgowości i finansów (ogarnięty licealista o tym wie), że inwestycje można wliczyć w koszty i nie trzeba płacić podatku? Można nawet wykazać stratę i otrzymać nawet zwrot.
Czy lepiej powtarzać to dla młodych nie douczonych ludzi, by wpoić im, że każdy podatek to zło największej maści?
#4konserwy #neuropa #konfederacja #ekonomia #podatki #polityka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Zendemion boże... Spoko to jest akurat minus ale przedsiębiorcom różnica w składce zdrowotnej na której rocznie stracą tysiaka to nie jest jakiś powód by mówić że nie będą inwestować no z czym do ludzi
  • Odpowiedz
@Arizona12: @GrochenMochen: kurła, tu nie ma nic zawiłego. Przeciętny przedsiębiorca nie osiąga nawet na papierze kosztów w wysokości 100% przychodu. Przy wzroście podatku siłą rzeczy zapłaci więcej, bo z tego biznesu utrzymuje też swój poziom życia, rodzinę. Prędzej zrezygnuje z inwestycji niż z wydatków na dzieci. Większe podatki to też mniejsza rentowność ewentualnej inwestycji, kolejny impuls żeby tego nie robić.

na której rocznie stracą tysiaka


@GrochenMochen:
  • Odpowiedz
@GrochenMochen:

Tak ciężko zrozumieć taką podstawową rzecz z księgowości i finansów (ogarnięty licealista o tym wie), że inwestycje można wliczyć w koszty i nie trzeba płacić podatku?


Brzmisz jakbyś faktycznie zatrzymał się na poziomie liceum - i to takim gdzie nie ma
  • Odpowiedz
@Zendemion: @angor86: Ale wy się przyczepiliście czegoś innego, ja mówię, że problemem jest przez konfederatów i młodych gniewnych wyborców złe nazewnictwo terminologii przedsiębiorczej, dla nich inwestycje to coś co nie można wliczyć w koszty, a firmy tak robią. A mówienie do mnie to tysiaczku jakbym nie miał szacunku to sorry ale ot mnie obraża, jednak sami przedsiębiorcy płącą pracownikom znikome pensje i sami omijają wydatki jak leci więc
  • Odpowiedz
@GrochenMochen:

Ale wy się przyczepiliście czegoś innego


Nie przyczepiłem się "czegoś innego". To, co Mentzen powiedział to prawda - jeśli przedsiębiorca nie ma pieniędzy to na pewno nie będzie inwestował. Ty z jakiegoś powodu próbujesz zbić ten tekst tym, że "przecież da się wliczyć taki wydatek w koszty". No spoko, ale wydatku nie możesz wliczyć w koszty zanim go nie poniesiesz - a żeby go ponieść to musisz mieć kasę. Większe podatki to więcej kasy na pisowską propagandę i mniej pieniędzy w kieszeniach przedsiębiorców - w tym mniej kasy na
  • Odpowiedz