Wpis z mikrobloga

#oszczedzanie #lokata #finanse

Witam :D Mam konto w mBanku, będę powoli zbierał tak do 30-40k żeby kupić auto, odkładanie zajmie mi coś koło 1-2 lata myślę. Jakiś tip gdzie najlepiej zbierać te hajsy? Jakaś lokata, konto oszczędnościowe? Ogólnie jak patrzę na oprocentowania tych lokat obecnie to zastanawiam się czy coś jest nie tak :D Finansowy newb here, bez hejtu poproszę.
  • 10
  • Odpowiedz
@Inphinitas stopy procentowe są teraz tak niskie, że chyba nie ma to znaczenia, i tak inflacja będzie to zjadać powoli. Jak nie chcesz inwestować w giełdę, etsy, krypto czy cokolwiek innego (zawsze mniejsze lub większe ryzyko) to równie dobrze możesz chować w skarpecie za szafą.
  • Odpowiedz
@Inphinitas: najlepiej nie trzymaj hajsu w banku wcale, weź coś zakup czego wartość rośnie, fizyczny przedmiot. Są takie giełdy wina na przykład jakieś, z przechowalniami. Możesz kupić winko, dokupować co jakiś czas, potem sprzedać i będziesz zbierał krócej, a przede wszystkim wisi ci inflacja, nie boisz się, że Kaczyński #!$%@? albo że cię banksterzy wykiwają jakoś, a też w Polsce trend jest do coraz #!$%@? lokat, coraz więcej opłat, już ci
  • Odpowiedz