Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie #ptaki #fotografia #ornitologia

1. Jak to wiosną. zrób generalne porządki np. piwnicy, strychu itp.
2. Zidentyfikuj 5 gatunków ptaków żyjących w twojej okolicy, zrób zdjęcia oraz opis.
3. Wykonaj pracę plastyczną z papieru (tematyka wiosna).

Siema mirko! Jako, że na codzień zajmuje się fotografią to postanowiłem podejść do zadania od tej strony. No i jakby to powiedzieć xD No łatwo się ptaków nie fotografuje, jeszcze bardziej doceniam ludzi, których fotografuję na codzień. Lecimy z ptakami, które udało mi się sfotografować (na zdjęciu do tego wpisu numer 5 czyli Kawka Zwyczajna)

1. Czapla a dokładnie Czapla Siwa! Dwa osobniki ujrzałem głęboko w polu przy drodze, szybko zatrzymałem auto i zacząłem iść w ich stronę. Okazało się, że #!$%@? nie lubią jak się do nich podchodzi na bliżej niż 60-70 metrów dlatego zdjęcie jak już uciekajo xD Czaple żywią się głównie rybami, ale też drobnymi ssakami albo małymi ptakami (chore #!$%@? xD)

2. Gołąb - chciałem być cwaniak i zrobić „najprostsze” zdjęcie - okazuje się, że ilość gatunków gołębi jest ogromna, nie wiem jakiemu udało mi się zrobić zdjęcie, ale wyglądał jakby nieźle zachlał i naszurał się jakiegoś lewego ziarna.

3. Wróbel Zwyczajny - ten mały sympatyczny ptak mieszka wszędzie tam gdzie człowiek. Pozory mylą bo wróbli wcale nie ma w Polsce dużo! Ich ilość spada głównie przez mniejszą ilość pokarmu na wsiach i przez to, że przez ocieplanie budynków nie mają miejsc lęgowych. Wróbelki jedzą głównie nasiona, ale owady również znajdują się w ich diecie.

4. Sroka Zwyczajna - średniej wielkości ptak. Sroki nie mogło zabraknąć, ponieważ w moim regionie jest ich największa liczba w Polsce! To jedyny plus ziemii lubuskiej, no może oprócz tego, że mamy blisko na zachód xD

5. Kawka Zwyczajna - kawki również nie mogło zabraknąć, bo bardzo lubię ją pić (suchar xD) podobno nie są zbyt liczne, aczkolwiek w moim mieście bardzo często je widzę (może częściej niż sroki?) Żywią się larwami i owadami, ale czasem też drobnymi gryzoniami. Ogólnie są wszystkożerne więc jak jedzonka mało te jedzą co znajdą.

Szkoda, że wyzwanie wypadło w tak niefortunnym dla mnie czasie, że nie mogłem trochę bardziej się temu poświęcić, no ale nie ma wymówek i zrobiłem co mogłem. Pozdro!
Pobierz Zamaskowany_szachista - #mirkowyzwanie #ptaki #fotografia #ornitologia 

1. Jak to ...
źródło: comment_1621441078jLteSftD0xXsO3qgrkMZ7b.jpg
  • 8