Wpis z mikrobloga

@michalkosecki: dobre zamówienie! Myślę, że najtaniej Cię to wszystko wyjdzie w armago.pl (to znaczy da się z nimi względnie dogadać, szczególnie przy większym zamówieniu, więc może nie będzie to aż tak dotkliwe dla Ciebie)...
  • Odpowiedz
@michalkosecki: nie zrozum mnie źle, też mam prywatnego mba, ale a) wygląd to kwestia gustu b) po pół roku próby pracy na kupertyńskim wynalazku muszę powiedzieć, że bez doświadczenia z linuxem to za wiele ciekawego bym na tej upośledzonej wersji BSD nie zdziałał
  • Odpowiedz
@Nadrill: specyfikacja to nie wszystko. OSX jest unixem wyżyłowanym do danego sprzętu (nie sztuka zrobić wydajny system jak masz raptem kilka czy kilkanaście wariantów specyfikacji i wspieranego sprzętu), a sam hardware jest idealnie spasowany z obudową (nie wspominając o standardzie wi-fi ac i Haswellach w najnowszej generacji Airów - 10-12 godzin na baterii przy wadze nieco ponad kilogram - dla mnie to jest wyczyn i czegoś takiego właśnie potrzebuję).
  • Odpowiedz
@Nadrill: nie wspominając o tym, że część oprogramowania, mimo, że pisana pod OSX i Windowsa, wyraźnie faworyzuje tego pierwszego (bardziej zamknięty ekosystem, łatwiej o stabilizację oprogramowania).
  • Odpowiedz
@Nadrill: i właśnie na nim głównie pracuję i traktuję jako źródło utrzymania, stąd m.in. decyzja o takim zakupie. Żeby nie było tak różowo, na OSX np. Photoshop lubi trafiać kursorem w tzw. śródpiksele i Adobe nic z tym nie robi, twierdząc, że to problem platformy.
  • Odpowiedz