Wpis z mikrobloga

@KonserwatywnyMocny: generalnie to nie.
do Chińskiej giełdy mają dostęp tylko Chińczycy (poza HongKongiem - tam jest dość szeroki dostep), ale sporo Chińskich spółek jest notowanych w USA.
Co do Turcji -szukaj u brokerów. Osobiście to nie znam żadnego, który by tam oferował dostęp. Ale za to u większości jest dostęp do tureckich ETF, czy to przez ETF-y MSCI, czy to Lyxor-a.
@KonserwatywnyMocny: np. w mBanku masz dostęp do giełdy w Polsce, Niemczech, UK i USA
Niektórzy nie oferują w ogóle giełd zagranicznych.
W XTB jest kilkanaście giełd, ale pewnie nie ma wszystkich spółek.
Jak chcesz dostęp do jak największej liczby giełd, to Interactive Brokers
do Chińskiej giełdy mają dostęp tylko Chińczycy (poza HongKongiem - tam jest dość szeroki dostep)


@lsh: Skąd masz takie rewelacje? Chinolem bynajmniej nie jestem, ale sprawdziłem teraz z ciekawości kilka większych spółek z giełdy w Szanghaju (PetroChina, Bank of China, Bank of Beijing), i wszystkie mam dostępne do kupienia w Interactive Brokers.

@KonserwatywnyMocny: Mam konto makrelskie w mBanku, kupowałem w USA. Mają większość najpopularniejszych spółek, kupujesz za PLN i przy
@Luk_: To nie są żadne rewelacje, tylko tak generalnie jest. Indywidualny inwestor nie ma dostępu bezpośrednio do Chińskiej giełdy.
Chociaż w zasadzie można powiedzieć, że to co jest na IB, to są akcje chińskich spółek, tylko żeby być precyzyjnym, należy powiedzieć, że są dostępne na giełdzie w HongKongu poprzez SEHKNTL. Nawet na IB jest dokładna lista, co w ten sposób można kupić.
@lsh: No niby nie jest to kupowanie wprost z parkietu w Szanghaju, ale fakt jest taki, że mogę je kupić (nawet za nie płacę w Juanach jak na oryginalnej giełdzie), a to czy "fizycznie" się to dzieje przez HongKong czy inne miasto, to co za różnica ¯\_(ツ)_/¯