Wpis z mikrobloga

Ja tylko napomknę że #programista15k to nadal robak. To nadal posada która nie zapewni np. mieszkania za gotówkę bez odkładania przez wiele lat. Sprowadzanie ludzi "lepiej" zarabiających w dół to jest to zabicie klasy średniej.
Taki nasz programista, to nawet nie jest taki inżynier z Niemiec co ma dom, nowe kombi disla, żaglówkę w porcie.
Ubóstwo polaków zarabiających minimalną czy też średnią to jest coś co trzeba zmienić, a nie usuwać klasę średnią jaką są przedsiębiorcy.
Ale nie ma co strzępić ryja bo dobrze to wiecie.

Ja mam kontr-propozycję bo chyba zapomniano o raporcie NIK z piątku.
Podanie się do dymisji całego rządu oraz trybunał stanu dla Morawieckiego, Sasina i innych uwikłanych w wybory które się nie odbyły.

Słusznie że się bałem co oni wymyślą.

#nowylad
  • 33
@Sweet_acc_pr0sa: poza twoje pojmowanie wykraczaja takie terminy jak historia, pkb, ekonomia XDD pominales historie w gimbazie i od razu inzynierem zostales? jestes super ogarniety to jedz zarabiaj w eurasach i jaki problem, na #!$%@? stekasz na to ze nie zarabiasz tyle co kraj z x razy wiekszym pkb ktory nie byl #!$%@? przez zabory, wojny, bomby, okupacje etc? xddd straszne sa te wspolczesne gimby, niemcy top 5 pkb w/g wiki a
@Znowu-sie-nie-chce: no fajnie ale co to ma do rzeczy? gdzie te jachty wille nowe samochody? to ze poziom zycia ogolnie w niemczech (jedna z top gospodarek swiatowych) jest wyzszy to chyba zadne odkrycie? polaki zapomnaly ze ten kraj byl #!$%@? x lat i jakos nie sa potega gospodarcza tylko rynkiem zbytu/montownią europy, ciutke lepszym niz takie bialorusie czy inne ukrainy?
@Jasak: Programista wykonujący pracę spełniającą wszystkie znamiona etatu nie jest żadnym przedsiębiorcą.
Zrozumcie, że to właśnie przedsiębiorcy was jebią na kasę, a nie państwo.
Ten mityczny programista 15k, zgodnie ze światowymi stawkami rynkowymi powinien zarabiać 30k.
To jest 15 tysięcy które kradnie "uciśniony" przedsiębiorca wykorzystując wynikającą z historycznych zaszłości słabość polskiego państwa (lub innych wschodnich krajów), a nie żaden rzekomo tyraniczny rząd...
@Jasak zalezy gdzie i jakie. Jak mq byc w stolicy to moze nie, ale jak w jakiejs trzebnicy to w rok oszczedzisz na nowe male mieszkanie za gotówke. A w jakiejs jeszcze mniejszej miejscowosci pewnienjeszcze szybciej. Chyba nigdzie nie ma tak ze zarabiajac powiedzmy x3 krajowa szybkokupisz nieruchomosc w najdrozszych miastach. Wrecz no w berlinie model sie tak uklada ze ludzie nie kupuja na wlasnosc tylkowynajmuja czy firmy im wynajmuja