Wpis z mikrobloga

#szczepienie #covid #koronawirus kurde minęły 24h od podania szczepionki, mam wysoką gorączkę i okropne bóle całego ciała - mam wrażenie jakby mnie coś rozrywało od środka. Przychodnia gdzie się szczepiłam dzisiaj nieczynna - nie wiem czy mam gdzieś dzwonić? Ktoś miał podobne objawy po szczepionce? Jadę na paracetamolu
  • 9
@vvulpecula: Nie jestem lekarzem, jeśli naprawdę czujesz się bardzo źle i czujesz, że coś naprawdę nie gra to zadzwoniłabym na pogotowie. Faktem jest, że takie objawy mogą się pojawiać po szczepieniu i to teoretycznie normalne. Mi po szczepieniu totalnie nic nie było, ale mój kolega miał np. takie dreszcze i taką temperaturę przez 2 dni, że mi się popłakał przez telefon. Obstawiam, że nie jest to jakaś reakcja alergiczna bo one
@vvulpecula: Ja po ponad 24h zacząłem mieć takie bardzo mocne objawy przeziębienia, 38 stopni Celsjusza i migrenę jakiej w życiu pewnie nie miałem, paracetamol pomógł, a osłabiło się to po nocy i następnego dnia byłem zwyczajnie przeziębiony. Ból ręki w miejscu ukłócia znikł po 3 dniach. Szczepionka Moderna. Izi przejdzie po dniu-dwóch.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vvulpecula: ssczepilem się dziś rano J&J, właśnie leżę, mam bóle chyba wszystkich mięśni i stan podgorączkowy. Lekarz uprzedzał mnie, że to symptomy, które występują u około 30-40% zaszczepionych. Na twoim miejscu, a sam zamierzam tak zrobić, przeczekalbym z tym jeszcze.
@limitless93 mi już przeszło, ale miałam jeszcze gdzieś tak do 13 takie najgorsze bóle, zadzwoniłam dla spokoju do innej przychodni po teleporadę i lekarz mnie uspokoił. Gorączka już minęła, ale jestem jeszcze trochę obolała. Trzymaj się ( )