Wpis z mikrobloga

@krzywy_kanister: Możliwe. W okolicy jest sporo nowych budynków, może coś spierdzielili. Co do samej "naprawy". Technik był następnego dnia po zgłoszeniu. Coś tam podpiął. Powiedział, że siła sygnału światłowodu dochodząca do budynku jest mierna ale w normie. Zgłosił coś do centrali i nie był w stanie określić jaka jest dalsza procedura.
Od tego momentu nie podjęto żadnej próby naprawy w mieszkaniu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: zbyt niska moc na końcu to utrata pakietów lub zupełny brak synchronizacji z olt, sprawa przekładana bo pewnie coś się dzieje z kablem dosyłowym i nie mogą namierzyć uszkodzenia
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: @albcag: Zapewne jest tak jak piszecie. Nie mam dostępu do żadnej z usług (TV, tel., internet). W rozdzielni mam terminal ONT,a w salonie Funboxa. Na terminalu ONT pali się na czerwono dioda Optical (zawsze było na zielono i działało). Teraz jest lipa.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: no właśnie u sąsiadów jest chyba w porządku. Pytałem tylko tych na półpiętrze. Do administracji także nikt nic nie zgłaszał. Z tego co zrozumiałem technika z pierwszej i jedynej wizyty to kabel do mieszkania jest w porządku, problem jest chyba gdzieś indziej. Pytanie czemu inni w bloku nie mają problemu? Może jak sygnał jest słaby odcina najbardziej oddalone lokale?
  • Odpowiedz
@shivie: Hmm pytalem o sasiadow poniewaz swiatlowod od Orange dziala tak, ze 30 czy 60 osob dzieli kablem przed splitterem(do splittera idzie kabel z olta, za splitterem jest te 30 czy 60 kabli, splitter odbija swiatlo wiec tak naprawde macie ten sam sygnal) czyli macie wspolna przepustowosc, moze sasiedzi sa podpieci do innego splittera? Moze myszy dorwaly sie do twojego kabla w budynku, niestety to tylko gdybanie. Tak czy inaczej
  • Odpowiedz
@shivie: No tak ale niech ci obniza rachunek. Cholera znajoma korzysta z swiatlowodu od tego roku ale w domu wiec idzie to wszystko po slupach, do domu tez i nie narzeka, jak raz miala awarie internetu to przez problem z pradem, gdyby pewnie miala jakis maly akumulator to by dzialalo, przeciez swiatlowod nie wymaga zasilania sam w sobie tylko router/ont do ktorego wchodzi.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: szczerze to 90% uszkodzeń ftth to instalacja wewnątrz budynku, do tej pory jak coś się działo na dosyłowych kablach to albo szczur zjadł albo szczur na dwóch nogach połamał w studni.
  • Odpowiedz