Wpis z mikrobloga

czytam sobie o tym jak rozumieć świece na wykresie. ale ciekawi mnie jaką procentowo można mieć pewność że spadająca gwiazda młot czy inne #!$%@? znaczą że rynek zachowa się tak a nie inaczej. bo wiadomo że to może być różnie ale np. 80 % że będzie tak a tak
#gielda #kryptowaluty
  • 11
  • Odpowiedz
@dobrepicko: ja zauwazylem, ze jak leci w gore i staram sie wskoczyc na ciuchcie, to zaraz odbija w dol. Tak samo gdy shortuje, gdy cena spada.
Kiedys zrobilem myk i postawilem na longa i shorta, pol dnia oscylowalo gora/dol, potem podskoczylo tak ze mi stop-lossy wzielo najpierw z jednego, potem z drugiego a potem poszlo swoja droga zadowolone ze znowu jestem na minusie :)
  • Odpowiedz
@dobrepicko: w zdrowej sytuacji kiedy instrument posiada "fair value" a manipulacje kursem nie są legalne to można z duża pewnościa polegać na AT - głównie daltego, że są to trochę takie "samospełniające się przepowiednie" coś w stylu "widzisz plusa dajesz plusa". Natomiast w krypto nie ma fundamentalnie możliwości oceny czy coś jest "za drogie" czy "za tanie" - cena jest wynikiem emocji, oczekiwań, etc. No i mamy dużo manipulacji, pump&dump, etc.
  • Odpowiedz
@dobrepicko: Żadna, AT działa tylko dlatego, że dużo osób ją stosuje i wychodzi z tego schemat zachowania mniejszej lub większej częsci graczy. Jeśli ktoś myśli inaczej mogę podesłać kilka uciętych wykresów i jeśli je poprawnie rozrysuje to może zmienie zdanie ale jeszcze się nikomu nie udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
ja zauwazylem, ze jak leci w gore i staram sie wskoczyc na ciuchcie, to zaraz odbija w dol. Tak samo gdy shortuje, gdy cena spada.
Kiedys zrobilem myk i postawilem na longa i shorta, pol dnia oscylowalo gora/dol, potem podskoczylo tak ze mi stop-lossy wzielo najpierw z jednego, potem z drugiego a potem poszlo swoja droga zadowolone ze znowu jestem na minusie :)
@internetofmine:

A co? Może myślałeś, że Bogdanoff nie
  • Odpowiedz
@Krupier: Trzeba otwierać pozycję wcześniej a nie po fakcie :) Mi zamyka na SL (-5% -10%) srednio 2/3 pozycji - ale ta jedna co pociągnie zarabia z nawiązką bo dzieki temu, że otwieram wcześniej zaczynam z dobrego miejsca. Ludzie mają tentedencje otwierania pozycji dopiero jak się 'upewnią', że napewno spada/rośnie, ale wtedy jest już często za późno.
  • Odpowiedz