Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, wykończy mnie ta akcyza. Kupowałem sobie normalnie 100ml liquidu za 40 złoty (10x baza, 1x aromat) i było wszystko git. Dzisiaj się dowiaduję, że ta sama ilość od teraz będzie kosztować 95 złoty ... Nie mam pojęcia, w jaki sposób mam teraz sensownie kupować liquidy, skoro na tydzień zużywam około 60/70 ml.
#zalesie #epapierosy #vape
Wybuchowy_kubek - Ja #!$%@?, wykończy mnie ta akcyza. Kupowałem sobie normalnie 100ml...

źródło: comment_1620688586DHipXNrGx61d6qqRbBXtyv.jpg

Pobierz
  • 15
@Wybuchowy_kubek: Non stop na tagu było pisane ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jakim cudem wgle można zrobić 100 ml samogonu za aż 40 zł to ja nie wiem (nie wspominając o tym po akcyzie). Normalny koszt z aromatem za 100 ml to z 7-8 zł. Kup niko w dobrym stężeniu, baze sobie rozrób sam a glikolu gliceryny o wysokiej czystości i kup jakiś aromacik bezakcyzowy. I płacisz 4x
@Ariul: Czytałem o takim robieniu liquidów, ale muszę przyznać że mnie to przerasta. Moja wiedza, kończy się na tym, iż wiem że na 100ml bazy wchodzi 10ml aromatu, i że żeby uzyskać moc 18mg/ml (takie palę) to muszę kupić shoty 20mg/ml i zalać aromatem.
@BigSW: mieszane w stodołach, z niewiadomego pochodzenia składników. Nic tylko kupować.
Jednego takiego handlarza już odesłałem do celnoskarbowej :D
@kolunio3: Ja jestem nauczony tak, jak mnie sprzedawcy w sklepach nauczyli. Mówię gościowi "witam, chciałbym zrobić sobie 60 ml liquidu o mocy przynajmniej 18mg/ml" i mi gość sprzedaje 6 buteleczek bazy o zawartości nikotyny 20mg/ml i aromat. Niby spoko sposób, ale drogi w cholerę. Teraz przez akcyzę, jedna taka buteleczka kosztuje ok. 10 zł więc już tak nie będę mógł robić. O dziwo, tego sposobu robienia liquidu w internecie nigdzie nie
@MarkoWN: "A więc gdy mamy wszystkie składniki bierzemy sobie wchodzimy na strone https://kalkulatorprocentowy.pl i wyliczamy % z. Co tu wpisać to dosyć jasne jeśli chcemy Liquid +- 70/30 VG PG wpisujemy tam 70 % a w z wpisujemy liczbe ml bazy jaka ma być w tym mixie. Jak to policzyć ile ma być ? Już tłumacze ( ͡° ͜ʖ ͡°) liczba bazy to 100 ml - ilość