Wpis z mikrobloga

@Farenthide: możesz jaśniej co masz na myśli? Syntetyki?

@zweipack: Pytam bo zmieniła się ich ekspozycja na opcjach i nie jak wcześniej jest nienaturalne 800 strike tylko 390. Jeśli MM ma zapewnić płynność to wystawili rozumiem opcje w którymś momencie już teraz z normalną równą ekspozycją delty tak jak teraz. Jeśli jest tak np że longi dają im do shortowania akcje, po tym wszystkim wykupują opcje które równocześnie tracą na wartości
  • Odpowiedz
@PLACEK_WYKOP: MM nie hedguja opcji od miesiecy. gdyby zaczeli to robic np teraz, przy takim malej plynnosci akcji, to sami by uruchomili gamma squeeze. opcje sa po prostu gole, potem robia sie FTD, a w kolejny piatek proces sie powtarza, pokrywajac FTD i dorzucajac troche nowych
  • Odpowiedz
@PLACEK_WYKOP: nie wiem co do 350 wypchalo. Może Marcin dzwoniący do archegosa. Może ktoś inny shorty pokrywał. A te opcje do zniknęły to albo km odkupił albo zostały zrealizowane i poszły w rynek od razu zbijając cenę. Nie wiem jestem tylko retardem z wypoku
  • Odpowiedz
@PLACEK_WYKOP: jest obrzydliwe już od jakiegoś czasu. Problemem jest to że cała akcja z kupopowaniem dipów i holdowaniem jest za duża. Mogli to zgasić nie zarodku a teraz jest co raz gorzej. Wierzę w squirta wszechmogącego ale obawiam się co raz bardziej jakiejś interwencji żeby opóźnić kolejny kryzys finansowy
  • Odpowiedz