Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
TopsCNC HEAVY

Ploter robi już wziuuuuuuuuu...

Ze składaniem było trochę zabawy, te kółka są dość upierdliwe do ustawienia. Luz pionowy wykasowałem za pomocą podkładek z papieru :)

Trochę pobawiłem sie ustawieniami w sterowniku jak odwrócenie osi, ustawienie kroków/mm, prędkości maks, przyspieszeń.

Przy testach spaliłem jeden mostek, w sumie to nawet nie wiem czemu. Na szczęście miałem jakiś inny na zapas.

Muszę wykombinować jeszcze jakąś płytę/podstawę, wrzeciono i prowadnice kabli.

Łączniki silnika z śrubą kupiłem takie łączone z dwóch połówek. Jak się szarpnie to się rozpadają na 2 części :D Będę musiał wymienić na łączniki z jednego kawałka tak jak mam w drukarce 3d.

Spamuję pod tagiem ==> #dmmototopscncheavy <== można obserwować.

#cnc #arduino #druk3d #diy
DMMotoAdventures - TopsCNC HEAVY

Ploter robi już wziuuuuuuuuu... 

Ze składaniem był...

źródło: comment_1620672565QOjVkSgWakzEbeeOkSZuMT.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@technic: Za solidne rozwiązanie na taką konstrukcję. Czy Ty wiesz ile kosztują takie łożyska? ( ͡º ͜ʖ͡º) Starczą chińskie łożyska oporowe na końcach obecnej śruby.
  • Odpowiedz
@Zorki4: stówka z przesyłką za 4 sztuki. ale fakt oporowe przy tej konstrukcji też zrobi robotę. Co do śruby to podtrzymuje że 12 byłaby git, nie odkształcałą by się tak dzięki czemu precyzja na całej powierzchni by się zwiększyła
  • Odpowiedz
@Przyglup: Ja mam aktualnie mały zastój z pracami, ale jak będzie wolny czas to ruszam dalej.

Takie same ograniczniki mam jak Ty, mam 6 sztuk na oba końce osi.

Z alu wygląda bardzo fajnie. Jak trzyma wymiar ten kwadrat wyżej? Jaki frez, jaka prędkość, ile mm gryzło na raz i ile czasu takie coś wycinałeś? Ja z takich efektów będę na 99% zadowolony :D
DMMotoAdventures - @Przyglup: Ja mam aktualnie mały zastój z pracami, ale jak będzie ...

źródło: comment_1621376125skMqdUPKB7VP4X2BnD37rp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DMMotoAdventures ten kwadrat to był robiony frezem 6mm, nie pamiętam już ile schodziłem za jednym razem. Chyba 0.2mm. a ta literka frez 3mm, zejście 0.15mm 200 posuw. Pewnie by się dało dużo szybciej tylko trzeba się bawić :D
  • Odpowiedz