Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o koszt PV do doświadczonych Wykopków, mam kilka ofert ze sporym rozstrzałem. Dach dwuspadowy wschód-zachód, kąt 30 stopni, dachówka cementowa. Wszyscy oferenci podobnie oceniają potrzebną moc na ~ 8 kW. Ile to powinno optymalnie kosztować na średnim poziomie sprzętu, np. Fronius? A ile na poziomie Januszexu? Woj. śląskie. Z góry dzięki za podpowiedzi, gubię się już w tym trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#fotowoltaika #oze
  • 16
@chris_waddle: średni poziom sprzętu i Fronius? AHA. ( ͡° ͜ʖ ͡°) średni poziom sprzętu to prędzej Growatt + Canadian/Qcells/Jinko/Ja Solar. minimum 29k na średnim sprzęcie aktualnie (pi razy drzwi, pi razy oko, pi razy wszystko), bliżej nawet 30k jeśli dachówka. Jak podasz dokładniejsze miejsce niż województwo to pewnie jakiś miras by ci wycenił blisko Ciebie.
@chris_waddle: To zależy czy chcesz wydać rozsądnie, czy chcesz tanio czy drogo i masz gdzieś koszt zakupu.
Ja mogę zaproponować tylko to co sprzedajemy w firmie i montujemy ludziom. Tanio i popularnie? Sofar + Astronergy/Risen/LONGi, Nieco drożej, ale jakościowo nieco lepiej: Growatt + Jinko/Canadian/Qcells (pewnie niektórzy by Jinko dali oczko niżej, ale dla mnie dobre jakościowo panele), Drożej i lepiej: Huawei lub Fronius (u mnie są na podobnym poziomie) + Hyundai,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chris_waddle: zwróć uwagę na takie elementy jak marka zabezpieczeń ac i dc, jaki przekrój przewodu solarnego, haki przekrój przewodu od uziemienia, czy wykonują szpilkę do uziemienia. Growatt to mocno nisko średnia półka. Sofar to teraz hit że względu na cena/jakość podbnie jak huawei. Natomiast wyższa półka to fronius czy jeszcze lepiej solar Edge