Wpis z mikrobloga

#pomeczowadychamikiego
#legia

1. Niestety, znowu remis, znowu w kiepskim stylu. Najgorsze jest to, ze wszystko wskazuje na powtórzenie cyklu rocznego. Końcówka sezonu, mamy mistrza i znowu jedynie co to wyczekujemy końca meczu od 1 minuty. Tak nie może być, jesteśmy Legia, jesteśmy mistrzem Polski i mamy grać jak mistrz, nawet jak już zapewnimy sobie tytuł. Inaczej przyjdzie sierpień i znowu skończymy zabawę w europuchary
2. Z pozytywów, kolejny mecz na 0 z tylu, defensywa w miarę pewna, Wieteska rośnie z każdą kolejka i trochę nie wyobrażam sobie teraz obrony bez jego osoby w środku. Możecie go wyśmiewać, możecie narzekać, ale mamy stosunkowo młodego zawodnika na środku obrony, który z każda runda gra coraz lepiej. Jedza i Hołownia na swoim poziomie, tu potrzebujemy wzmocnień na wczoraj
3. Nie tylko defensorzy sobie dobrze dziś radzili, Miszta zagrał bardzo pewnie, chyba służą mu treningi z Borucem, raz widziałem nawet charakterystyczny koszyczek Artura przy łapaniu piłki, tak samo widać, ze poprawił wyrzuty ręką. W przyszłym sezonie liczę na to, ze będzie grał dużo więcej i mając takie wsparcie na ławce szykuje nam się albo bramkarz na lata albo kolejny rekord transferowy. Jestem tez prawie pewien, ze to był jego ostatni mecz w tym sezonie, bo w Warszawie przy kibicach w bramce musi grać Boruc
4. Juranovic to jest zawodnik jakiego na skrzydle/wahadle nie mieliśmy tu od lat. Mam spore obawy, ze to był jego przedostatni mecz w Legii, z tego co wiem na ta chwile jest on drugi do gry w reprezentacji, ze sporymi szansami na to, żeby tuz przed turniejem wskoczyć do podstawowego składu. Jeżeli to się stanie i Chorwacja zagra na jako takim poziomie to jeszcze w lipcu możemy dostać ofertę nie do odrzucenia
5. Niedawno był całkiem interesujący tekst na Weszło o Sliszu. Patrząc na jego statystyki i noty, robi on ciągły progres, dodatkowo czy to w liczbach celnych podań, przebiegniętych kilometrów czy jeszcze paru danych nie jest on na czele rankingu, ale prawie zawsze jest w czołówce jakiejś statystyki. Kolejny zawodnik, który może się z nami niedługo pożegnać, a szkoda by było, bo jak dla mnie jest on teraz tym od którego coraz bardziej zależy tempo i sposób rozgrywania akcji przez Legie. Za tydzień nie zagra, bo ma mieć jakiś zabieg u stomatologa, wiec nic poważnego, ale musi to w końcu zrobić
6. Z przodu fajnie pokazał się Kapustka, ale również Lopes, jednak dopiero jak został trochę cofnięty. Nie ukrywajmy już tego, to nie jest typowa 9, za to przy grze dwoma napastnikami odnajduje się świetnie
7. Gvilia potwierdza po raz kolejny, ze podwyżka mu się nie należała. Fajnie żeby został, jest to zawodnik, który może wnieść sporo wchodząc z ławki, ewentualnie jako ktoś do rotacji jak zaczniemy grać na 3 frontach, ale na podstawowego pomocnika to niestety nie jest już ten poziom
8. Zmienia się to wszystko jak w kalejdoskopie. Jeszcze niedawno to Wszołek miał zostać, przyjechał Vrdoljak do Warszawy i się trochę pozmieniało. W klubie są wściekli na to, ze Pawelek gada za dużo do prasy, a Vesovic zrozumiał, a raczej Ivica mu to do łba wbił, ze nie ma się co obrażać na brak gry w tym sezonie i powinien się cieszyć, ze klub chce mu dać i tak całkiem niezły kontrakt. Jak się ta telenowela skończy, to jeszcze nie wiadomo, ale bałkańską prawa strona w przyszłym sezonie jest coraz bardziej prawdopodobna
9. Ostatnio w prasie pojawiło się sporo plotek transferowych. Ja tylko przypominam, ze od czasu kiedy z klubu odeszli Zewlakow i Kucharczyk to bardzo mało informacji wycieka do gazet, nie widzę powodu, żeby teraz było inaczej. 99% tych zawodników to gra menadżera lub dziennikarza, który chce się wybić. W styczniu tez mieliśmy mnóstwo dziwnych nazwisk, które były łączone z Legia, Salamon to już w ogóle miał podobno być podpisany, a ostatecznie prawdziwe info wyciekało max 2-3 dni przed transferem, o ile w ogóle się to działo
10. Ostatni mecz na Łazienkowskiej, z Podbeskidziem, które spada z ligi i ze spora ilością kibiców na trybunach. Legia nie ma prawa zagrać tak jak to było w ostatnich meczach, ja zaczynam gole liczyć od 3, mam nadzieje, ze zawodnicy pokażą Polsce kto jest mistrzem, również tym mentalnym;)
P.S.
11. Dzis wyjatkowo jeszcze jeden punkt, bo zapomnialem dopisac: Legia na 99% bedzie rozstawiona w 2 rundzie eliminacji LM, poniewaz Chelsea jest juz bardzo blisko osiagniecia TOP4 w lidze angielskiej. Mala rzecz, ale moze byc calkiem istotna, bo przejscie 2 rundy daje nam europuchary na jesieni
  • 4