Wpis z mikrobloga

Hej,

Pytanie do #tatry #taternictwo #wedrowki

Przyjeżdżają do mnie znajomi z niemiec i chciałbym ich zabrać nad Morskie oko (które kilkukrotnie już odwiedziłem i wiem, że tam dadzą radę), a następnie przez Szpiglasowy Wierch do doliny 5 stawów. Tam nigdy sam też nie byłem i nie wiem za bardzo jak wygląda przejście przez tą przełęcz. Czy amatorzy w trekingowych butach dadzą radę w czerwcu zrobić tą trasę?

https://www.traseo.pl/trasa/dolina-pieciu-stawow-szpiglasowa-przelecz-morskie-oko?fbclid=IwAR2ASTwGXd4W77bNlH9EcHXuIMGSBJF0iuteCRQ5Hlz187aQRgcA4h07_BQ

^ Link do podglądu trasy, dla zasięgu:

#kiciochpyta
#pytaniedoeksperta
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blitzkrieg_93: zejście na 5sp jest turystycznie średniotrudne - w zejściu trudności są ciut bardziej odczuwalne. Więc zależy czy to osoby sprawne fizycznie bez leku wysokości czy znajomi z lekką nadwagą którzy chcą iść na spacer bo wtedy będzie przypał. Ewentualnie jak zejście będzie zbyt trudne to wrócicie na Przełęcz i zejdziecie tę samą drogą do Moka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boa_dupczyciel: @Kravcu: @gtk90: wysportowani są, pierwszy raz jako tako w górach zrobili ze mną 20km w niemieckich Sudetach, trochę narzekali na nogi, był też mały odcinek z łańcuchami i dali radę. Mówicie, że największą trudnością jest zejście że szpiglasowej do doliny, tak?
@Blitzkrieg_93: tak, najtrudniejszy kawałek jest pod szczytem od strony 5 stawów, lepiej tam wychodzić niż schodzić. Ale to kilka łańcuchów, nic trudnego, s resztą sprawdź na YT jak to wygląda. Mentalnie najtrudniejszy jest powrót asfaltem z moka do parkingu:p