Wpis z mikrobloga

Wypożyczenie kampera – ile kosztuje i na co zwrócić uwagę

Ile kosztuje wypożyczenie kampera? Czy opłaca się jego wynajęcie i jakie są koszty dodatkowe oraz dlaczego tak drogo?

Na rynku znajdziecie wiele ofert wypożyczalni kamperów z całej Polski (i nie tylko). Ceny są bardzo różne. Od 180 do 800 zł za dobę. Z czego wynika ta różnica?

Sezon:wiadomo przed sezonem jest taniej. Najdrożej jest w lipcu i sierpniu, to tzw sezon wysoki. W maju, czerwcu i wrześniu zazwyczaj jest ciut taniej i uznaje się to za sezon średni, a pozostałe miesiące to sezon niski. Oczywiście niektóre wypożyczalnie mają sezon wysoki już w czerwcu, a inne niski jeszcze w maju, ale plus minus można przyjąć taki podział.

Klasa samochodu. I to jest najważniejsze. Czemu jeden kamper kosztuje 200, a inny 400 zł za dobę w tym samym czasie? Ano właśnie w powodu klasy. To trochę, jak z hotelami. Masz motele, hotele 2, ale te 4. No właśnie. Tutaj im nowszy kamper tym drożej, bo ma więcej udogodnień, jest lepiej wykończony, bywa mocniejszy, szybszy, cichszy i mniej spala. Długo by wymieniać, ale ogólnie chodzi o komfort (spania i jazdy). Jak załapiesz analogię do hoteli to wyda się to całkiem logiczne i sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jakich luksusów potrzebujesz. Przy czym to nie jest takie proste i postaram się dalej coś Ci podpowiedzieć

Miejsce wypożyczenia: początkowo szukałam wypożyczalni w Warszawie i okolicach, ale prawda jest taka, że trafiałam na najdroższe oferty. Nie chcę uogólniać, ale mogę Cię zachęcić by sprawdzić ceny w innych (niż swoje) miastach. My wypożyczyliśmy kampera na południu Polski i do niego dojechaliśmy swoim samochodem. Przepakowaliśmy się, zostawiliśmy auto i ruszyliśmy dalej. Tutaj trzeba jednak uważać, bo nie każda wypożyczalnia pozwala zostawić samochód lub mają za to opłatę! Warto o to się dowiedzieć jeśli znajdziecie satysfakcjonującą ofertę.

Jakie koszty jeszcze trzeba ponieść ?**

Kaucja to zazwyczaj 3000-6000 tys. (ogólnie nowsze mają wyższe kaucje, ale wiele zależy od wypożyczalni).

Koszt serwisowy. To koszt przygotowania kampera do Twojego użytkowania, w tej cenie masz m.in. nabicie butli gazowej, często chemię do toalety, jakieś węże i podstawowy osprzęt. W większości wypożyczalni ta opłata jest i wynosi między 300-600 zł. Przy czym przy dłuższym wynajmie jest ona gratis.

#kamper #wakacje #podroze # kampery mazury
  • 2
  • Odpowiedz
@andree2012: Koniecznie przed wynajmem robimy sesję zdjęciową. Dokumentujemy wszystkie rysy, uszkodzenia, pęknięcia. Robimy zdjęcia przy wynajmującym. Wszystko wpisujemy do umowy. Często wynajmujący chce dodatkowo zarobić na kaucji;)
  • Odpowiedz