Wpis z mikrobloga

Którą część ziemi Kłodzkiej warto zobaczyć (nigdy tam nie byłem) - chciałem zostać na 2-3dni, ale nie jestem zmotoryzowany (do Kłodzka cisnę pociągiem) a słyszałem, że nie najlepiej tam z transportem publicznym między miastami.

Chodzi mi o miejsce w którym warto brać nocleg i bedzie dobre dojście do szlaków pieszych (i jakie polecacie).
Jeśli w okolicy byłaby od razu możliwość spróbować jakiegoś singla dla początkujących i wypożyczyć rower to dodatkowy plus ;)

Z tego co widzę są 3 obszary: Bardo, Park Narodowy Gór Stołowych oraz Śnieżnik z Parkiem Krajoobrazowym.

#gory #klodzko #turystyka #mtb
  • 13
  • Odpowiedz
@Lewo: jak na pierwszy raz to góry stołowe chyba najciekawsze. Tylko zobacz czy na Szczelińcu juz letni szlak otwarty bo ostanio zamknęli z powodu oblodzeń.
  • Odpowiedz
@13gugu13: z tego co czytam
"W związku z prowadzonymi pracami leśnymi na odcinku czerwonego szlaku Jakubowice- Rozdroże pod Lelkową szlak turystyczny jest zamknięty. W związku z długim weekendem majowym, szlak został uprzątnięty i będzie dostępny dla turystów od dnia 30.04.2021 r. do 4.05.2021 r. Po weekendzie majowym szlak znów zostanie zamknięty do odwołania. "

"Trasa turystyczna po Szczelińcu Wielkim jest otwarta dla turystów – z wyjątkiem fragmentu trasy (Piekiełko) z uwagi
  • Odpowiedz
@Lewo: az tak dobrze tego rejonu nie znam wiec nie wiem z glowy onjakim szlaku mowa. A kiedy sie wybierasz? Bo w sumie w weekend +20 stopni to sniego powinien odpuścić.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lewo: co lubisz robić? Łażenie po górach, zwiedzanie, czy spacer w parku zdrojowym popijając wodę? XD
Podrzucę Ci kilka miejscówek: kopalnia złota w złotym stoku, twierdza w Kłodzku i zwiedzanie miasta. Polanica - bardzo ładny park rododendrony i magnolie, ale jeszcze raczej nic nie będzie kwitło. W.Kudowej kaplica czaszek, Lądek zdrój ma całkiem fajny park zdrojowy, cisza i spokój. Duszniki to papiernia i dworek Chopina i fajne źródełka.
Fajna miejscówka jest
  • Odpowiedz
@prnppp: nie lubię monotonnych długich płaskich szlaków. podobało mi się w tatrach na wyzszej wysokości, podoba mi isę bajorka, stawy. No i też jak jest opcja to spróbowałbym roweru / kajaku.
  • Odpowiedz
@Lewo: Śnieżnik/Międzygórze Ci się spodoba :)

Nie wiem jak stan wody w Nysie Kłodzkiej teraz, ale są organizowane spływy pontonowe/kajakowe z Kłodzka do Barda, stamtąd jest pociąg do Kłodzka, ewentualnie może wycieczka na Górę Kłodzką - nowa wieża widokowa albo w okolicy pętla rowerowa?

Góry Stołowe fajne, ale nie wiem jak z transportem publicznym tam, fajne szlaki między błędnymi skałami i szczelińcem, no i do zaliczenia obowiązkowo szczeliniec - bardzo długo
  • Odpowiedz
szlak turystyczny jest zamknięty


@Lewo: zamknięta jest tylko część skalnego "labiryntu" pod samym szczytem i jedne ze "schodków" które normalnie służą za zejście, zimą to "zamknięcie trasy turystycznej" oznaczało tylko że nie sprzedają biletów ale można wejść na własną odpowiedzialność ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Lewo Śpij w Dusznikach. Dojedziesz tam pociągiem z Kłodzka, możesz pociągiem dojechać stamtąd i do Kudowy i do Polanicy. Niedawno single tam otworzyli. Centralnie pośrodku między Szczelincem i Zielencem (północ-poludnie) no i Kudową-Polanicą (zachód-wschód).
Jeżeli chodzi o szlaki, wszystko zależy od możliwości i czasu. Można sobie robić krótkie wycieczki po okolicy, można iść dłuższą trasę np. niebieskim szlakiem do Karłowa i wracać zielonym a przy Górze Świętej Anny zejść na żółty. Albo
  • Odpowiedz