Wpis z mikrobloga

#fotografia #aparat #lustrzanka #bezlusterkowce #pytanie #poczatkujaca

Hej Wam :)
Szukam pomocy w poszukiwaniu aparatu fotograficznego. Nie jestem profesjonalnym fotografem, nigdy pewnie nie będę :D ale szukam czegoś lepszego niż mój telefon (który swoją drogą robi całkiem fajne zdjęcia). Chciałabym coś, co pozwoli mi fajnie uchwycić krajobraz, naturę, ludzi (tryb portretowy) i pozwoli na wykonanie fajnego zdjęcia w trybie makro. :) Polecono mi Nikona D3200, ale zastanawiam się, czy nie jest to zbyt specjalistyczny sprzęt? Nie bardzo mam kogo się poradzić :) będę wdzięczna za każdy pomysł! :) kiedyś korzystałam z Nikona Coolpix L810, ale no szukam czegoś lepszego. :)
  • 13
@Gonia21: jak chcesz robic wszystko to myślę, że dobrym pomysłem do nauki będzie coś w stylu superzooma (canon powershot np SX60 HS, nikon coolpix np. P1000), zmienna ogniskowa pozwoli Ci na dużą elastyczność, jeden aparat na wycieczkę, wesele i na spacer z dziećmi
@Gonia21: wpisz sobie na yt ten model, zobaczysz recenzje, opinie, z drugiej strony nie oczekuj cudów

coś, co pozwoli mi fajnie uchwycić krajobraz, naturę, ludzi (tryb portretowy) i pozwoli na wykonanie fajnego zdjęcia w trybie makro. :)

szukam czegoś (używanego raczej) do 700 zł :/


@Gonia21: jak aparat do wszystkiego to najlepiej zamknąć sie z całym sprzętem w tysiącu złotych :D

A jak ludzie chcą sprzęt tylko do portretów albo
Kurczę, a pamietam czasy zenita mojego taty, portretów nie robił, ale zdjęcia wychodziły magiczne haha :) No nic, popatrzę na filmiki, sprawdzę recenzje :) może faktycznie się skuszę :) dziękuję! :)