Wpis z mikrobloga

Hej, szukam nowej pomady dla siebie. Ostatnio trochę zarosłem i potrzebuję czegoś, żeby móc normalnie ogarniać włosy. Mam je na tyle długie, że boki mogę układać na manierę z Rodziny Soprano, góra wiadomo, dużo dłuższa.
Aktualnie okazyjnie używam do tego Uppercut Matt Claya, ale tragicznie używa mi się tej pomady. Ciężko ją zmyć z rąk, ciężko schodzi z włosów podczas mycia. Potrzebuję czegoś daily, żeby aż tak nie obciążała włosów. Gdy miałem krótsze to używałem szarej świni, ale teraz już nie daje sobie rady.
Musi być matowa i mieć dobry chwyt. Możecie coś polecić?
#pomadowaglowa #pomada #modameska
  • 12
  • Odpowiedz
Tez ostatnio mialem ten problem, uzywalem Paul Mitchela Matterial wczesniej ale cena podbila mocno.

Polecam zrobic tak samo jak zrobilem ja sam, kupic pare probek na allegro i przetestowac.
Wzialem 8 tych najbardziej polecanych i na ten moment waham sie miedzy Matt Clay Pomade a Baxter of California Pomade Clay. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@huasko: w takie długie włosy to bym szedł w claye na bazie wosku, baxter clay (efekt nie taki suchy mat, satynowo matowy u mnie) albo jakiś cavalier clay.
  • Odpowiedz
@Alcarin: Dodam jeszcze, bo juz nie moge edyty.

Obie chwyt maja dla mnie zadowalajacy, mocniejszy Mr Bear, ale konsystencja podobny do Uppercuta.
U mnie wlosy raczej krotsze 6-7cm
  • Odpowiedz
Ja ten mialem na mysli, ladnie pachnie, przyjemnie, latwo sie naklada, spoko sie zmywa, wlosy nie wygladaja na tluste . Takie testowalem i to wlasnie Baxter najbardziej przypadl mi do gustu.

Apothecary 87 Vanilla & Mango Clay
Baxter of California Clay Pomade mocna
Daimon Barber Texture Clay matowa pomada
Dapper Dan Ultra Matte Super Hold Clay
Firsthand Clay Pomade matowa glinka
Layrite Cement Clay mocna matowa glinka
Lockhart’s Matte Clay pomada matowa
  • Odpowiedz
@huasko: tak, zmywa się bez większych problemów szamponem. Zależnie od preferencji, on nie da ci kasku sztywnego na dyńce tylko chwyt który można przeczesać czy poprawić w ciągu dnia, nie mniej nie jest to konieczne bo trzyma wystarczająco i ten firm hold jest chyba odpowiednim opisem. Polecam jeszcze https://dlagentlemana.pl/blumaan/pomada-do-wlosow-cavalier-heavy-clay-74g Troszkę bardziej usztywnia włosy i macik bardziej suchy.

@Alcarin: mr bear na długich u mnie ciagnął, ale też jest fajną pomadą.
  • Odpowiedz
kupic pare probek na allegro i przetestowac


@Alcarin: Popieram, bo to najlepszy sposób znalezienia produktu dla siebie, ale odradzam Allegro bo ceny są wysokie. Dużo tańsze próbki znajdzie się na Pomadowych Świrach lub u Mirków na tagu, np. @Ryshardi.

@huasko: Pamiętaj, że woskowe glinki mogą obciążać włosy, choć nie jest to regułą. Jak chcesz mieć dobrą objętość, to nie obejdzie się bez prestylera.
  • Odpowiedz
@huasko hejka, sorry za odkopanie, ale jestem ciekawy czy znalazłeś odpowiednią pomade dla siebie? mam dłuższe włosy i również szukam czegoś co by je ogarnęło. Myślę nad baxterem ale troszkę drogi jest więc szukam opinii przed kupnem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ThirtyDoorKey: hej, powiem tak, pomadę znalazłem, ale moja opinia już nie jest miarodajna, bo zanim przyszły mi sample to zdążyłem się obciąć :D w każdym razie najbardziej podpasowała mi Shear Revival American Gardens
  • Odpowiedz