Wpis z mikrobloga

Musze wymienic korbe w moim CAAD12. Według specyfikacji posiadam 'ichnie' rozwiazanie: Cannondale Si, BB30a, FSA rings, 52/36 (spec: https://www.cannondalebikes.pl/o-marce/archiwum/2016-rowery-2016/szosowe/elite-road/caad-12/caad12-105). Chce wymienic korbe na shimano 105 (R7000). Czy wystarczy, że zdemontuje starą korbę, wymienię łożyska i zamontuje nowa korbe (korba 105 jest ze zintegrowanym wkładem supportu)? Czy tez sie nie da, bo otwor w ramie na to nie pozwoli? BTW: jakie lozyska polecacie?

Idac dalej (zalozmy, ze sie da wsadzic korbe od 105) wymienię od razu łańcuch (CN-HG601) oraz kasetę na 105 CS-R7000 lub CS-5700 (czym to sie w ogole rozni: R7000 vs 5700 - iloscia zebatek/waga, da sie w ogole zamontowac CS-5700 z korba R7000?)

Ok mam juz cala 105 (hipotetycznie), ale moj caad ma klamkomanetki i przerzutki z serii 105 5800 (ktora z tego co czytalem juz nie jest produkowana). Rozumiem, ze problemow nie bedzie i wszystko bedzie wspolgralo ze soba?

Finalnie: Jaki smar/paste polecacie do serwisowania rowerów (sztyca, korba, stery, itp)?

Dzieki z gory.

#szosa #rower #kiciochpyta
  • 6
@Ohayo: @dymel: @Aczo: Panowie dziękuję za wskazówki i porady. Podjechałem do serwisu, by 'fachowiec' rzucił na to okiem. Według niego jeszcze ten sezon mogę spokojnie na tym pojezdzic. Co do 'krzywej' korby. Lozysko sie troche zuzylo (wymienili i juz jest prosto).