Wpis z mikrobloga

#oneplus
#oneplus6

Siema, mam telefon #oneplus6, do którego straciłem niedawno ładowarkę. Mam jakąś zastępczą z wtyczką USB C, ale to jest jakiś dramat - nie ma quick charge, do którego przywykłem i wtyczka mi co chwilę wypada z telefonu. Na stronie OP widzę, że zestaw ładowarka + kabel chodzą po ponad 50 euro :< a na allegro są w różnych cenach, ale już kilka razy natrafiłem na opinie, że to jakieś gówniane, niedziałające podróbki. Jak żyć, co robić?
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapalki: Polecam kupić jedna porządną ładowarkę np. Aukey z wieloma złączami USB (z i bez quick charge). Korzystam z takiego rozwiązania kilka lat i super sprawa. Jedna ładowarka na domu wystarcza do wszystkiego.
@kakabujaka: korzystasz z tego do oneplus? Bo z tego co wiem to Aukey nie obsługuje Dash Charge. Trzeba mieć kabel od OP i ładowarkę od nich. Ostatnio widziałem że zaczęło się coś zmieniać i zewnętrzne firmy zaczynają to obsługiwać ale póki co widziałem tylko ładowarkę samochodową
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapalki: Nie, w domu wszyscy mają Xiaomi. Testowałem również z paroma innymi telefonami ale wszystkie były z QC. Faktycznie OnePlus korzysta ze swojego rozwiązania, nawet o tym nie wiedziałem. Na twoim miejscu celował bym w używana ładowarkę z Allegro. Jak widzę to chodzą w dobrych cenach.
@kwiateusz: Ale jaja. W moim wysłużonym Mi6 było kurzu nawalone do połowy gniazda, dlatego mi kabel wypadał. A już myślałem, że port się wyrobił. Nie wiem, dlaczego nie wpadłem na to odrazu, tylko zacząłem szukać nowego telefonu xd