Wpis z mikrobloga

Pomocy, doszedłem na chess.com do ~800 elo i przestałem myśleć. Znam zasady gry, umiem zrobić partie włoską, ale po wprowadzeniu wszystkich figur e środkowej grze nie wiem co robić, nie mam planu. Albo jak przeciwnik zrobi jakiś bezsensowny ruch typu ja e4, a on d5 i już nie mam żadnego pomysłu, obawiam się że to jakaś pułapka i zaczynam robić jakieś dziwne ruchy xD czegoś się teraz uczyć? Macie jakiś konkretny poradnik z YouTube na tak niskie elo? Może być po angielsku.
#szachy
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wierzbek: słuchaj ja robię tak: wyszukuje słabość np jakiś słaby pion czy figura bez obrony. Szukam jakichś wideł żeby coś zbić zachachmecic i koń miał hetmana i wieże bądź wieże i nie robionego piona. Szukam pułapek jak wygrać figury. Do 1600 Elo wystarczy wykorzystywać błędy przeciwnika. Poprawiaj figury tak żeby miały otwarte linie, konie wystawiaj cokolwiek. A jak już naprawdę jest zablokowana pozycja i stoisz dobrze to piony pchasz ale warto
@Rolnikt: robię analizy po partii, ale chyba za mało ich robię. @Ant7: hmm dobra rada, ale czasem nie potrafię przewidzieć co kombinuje przeciwnik i np dopuszczam do sytuacji gdzie niby z zerowej pozycji on nagle zmusza mnie do użycia figury, która teraz broniąc pionków później je pozostawia na samopas i przeprowadza jakiś atak xd
@Rolnikt: postaram się podesłać jakąś gdzie byłem bezradny, ale to jak będę przy pc