Wpis z mikrobloga

#szablon #golababa #farby #biedastraszna

Od pierwszego obrazu zmagam się z tym samym problemem, co wszyscy:
1) farby, które zostały;
2) brak kasy na kolejne, bo za dużo wydałam na poprzednie.

Znalazłam rozwiązanie, zdawałoby się, idealne. W necie są dostępne szablony ze wzorcami kolorystycznymi, gotowe do wydruku. Bingo! Zadowolona z życia wydrukowałam od razu wszystkie, które znalazłam, a mi się podobały, koszt wyniósł u nas 7 zł za komplet szablon A3 + wzorzec, i w wolnych chwilach sobie takie pojedyncze, małe obrazki robię. W ten sposób zaspokajam wewnętrzną żądzę malowania niskim kosztem, zużywam farby i ogólnie czuję się ekologiczna i ekonomiczna.

No niestety, coś tu jednak nie gra. Nie wiem, czy to ja jestem jakaś daltonistka, że nie umiem dobrać kolorów? Czy na tym papierze satynowym jakoś inaczej się maluje? Końcowe efekty są dalekie od moich wyobrażeń, zawsze znajdzie się jakiś kolor czy dwa, które źle dopasowane psują cały urok. Farby, które są po Ravensburgerach, o ile są, bo Rav daje ich mało i szybko wysychają, to mają tę cechę, że są totalnie matowe, i po wyschnięciu dają zupełnie inny kolor. Czasami nie da się dopasować koloru 1:1, trzeba mieszać z uczuciem, to zrobić zimniejszy odcień, tu bardziej z zielonym, ale ja chyba mam za mało tego uczucia. Zwłaszcza jest to widoczne tam, gdzie wchodzi subtelne cieniowanie ludzkiej skóry. Nie jestem zadowolona z tego obrazu. Ale np z dzbanka z fortepianem i skrzypcami - BARDZO!

Tła nie robiłam, bo żal mi farby, wstawiłam sztuczne. Co ja mam że wzrokiem, że kolorów nie mogę dobrać?. Wydaje mi się, że tam, gdzie jest cieniowanie, to nie wyjdzie. A tam, gdzie kontrasty, to spoko.

https://www.paint-by-numbers.store/about/mypaintlab-about-products/free-paint-by-numbers-templates-for-adults

#malowanieponumerach do śledzenia #mpn do czarnolistowania
NieJedynaNaWykopie - #szablon #golababa #farby #biedastraszna

Od pierwszego obrazu...

źródło: comment_16200771249BfAiHmyM2XnhN1Cxl2Wv3.jpg

Pobierz
  • 4