Wpis z mikrobloga

#bluray #filmy #dvd #xbox #xboxseriesx #komputery #kiciochpyta

Koreczki, mam sporo zdjęć i filmów które chciałbym zarchiwizowac na płytach blu ray i oglądać na konsoli Xbox Series X.

Nagrałem płytę blu ray, windows bez problemu ja widzi i przeglądam pliki a konsola twierdzi że nieobsługiwany format plików.

O co chodzi? Te same pliki z pendrive działają na konsoli bez zająknięcia. Czy jest jakiś program w którym można przeglądać zawartość blu-ray z poziomu konsoli gdy plyte nagrano w domu?
  • 11
@grzela52: Czyli wygląda to tak, że nie jestem w stanie przeglądać plików na płycie z poziomu odtwarzacza konsoli, tak?

W takim wypadku bedę musiał osobno wypalić filmy (ciekawe czy da się więcej niż jeden na płytę) oraz zdjęcia, co do których nie ma pewności czy będę mógł je przeglądać. Faaaak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chomikagresor: Skoro to sa jakies filmiki z wesela / osobiste video to raczej bez sensu to wszystko konwertować tylko po to zeby płyta działała na xboxie.
Ja bym to zrobił inaczej. Na xboxie zainstaluj kodi, płytę bluray nagraną tak jak teraz wkładasz do komputera i udostępniasz folder sieciowy. Na xboxie odpalasz kodi, mapujesz dysk sieciowy i normalnie sobie oglądasz co chcesz.
@grzela52: No właśnie o czymś takim pomyślałem, powinno działać bo np. VLC pod xbox wykrywa po SMB mój komputer w sieci.

Problem w tym, że będę musiał pokombinować z tym nagrywaniem - nie będę miał wiecznie tej nagrywarki blu-ray w swoim PC więc chciałem wszystko ponagrywać żeby mieć to na odtwarzaczu. Trzeba spróbować :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chomikagresor: W takim razie kup jakis nowy dysk przeznaczony tylko na te dane i sobie podłączysz w razie czego. Prosta sprawa.
Płyty bluray nie są tanie wiec taki dysk to nie taki zły pomysł.
@grzela52: Mam 100 płyt Verbatim z Japonii, kupiłem specjalnie nagrywarkę Blu-Ray żeby użyć ich do archiwizacji. Po awarii dysku zapasowego gdzie miałem ważne backupy stwierdziłem że wysokiej jakości płyty będą lepsze niż dysk ;)
@chomikagresor: Te Verbatimy z Japonii to jakie płyty? Wrzucisz etykietę z całego opakowania (rozumiem, że to cake). One są produkowane w Japonii czy tylko kupione w Japonii? Zapewne MID Code mi nie jesteś w stanie podać, ale etykieta powinna wystarczyć i miejsce produkcji, to Ci powiem czy ta płyta to ma w ogóle sens, czy nie lepszy dobry dysk talerzowy np 3TB od takiego HGST (Hitachi) na te Twoje dane do
@chomikagresor: Jeżeli na opakowaniu jest napisane LTH (gdziekolwiek) i są one produkowane w Japonii to mam dla Ciebie złą informację. Te płyty trwałością nie różnią się od płyt DVD niczym. Za 5-10lat ich nie odczytasz. Z płyt Blu-Ray jeszcze dostępnych, które nadają się do dłuższego przechowywania danych są tylko dwa nośniki. Panasonic BD-R z midcode MEI RA 001 lub MEI RA 002 produkowane w Japonii, albo M-Disc BD-R od Verbatima. Nic