Wpis z mikrobloga

#prawojazdy można ruszając pod górę na egzaminie #!$%@?ć obroty do 7k i puścić sprzęgło czy #!$%@? sie ze niebespiecznie?
Ruszanie pod gore raz mi wychodzi perfekcyjnie nawet z hamulca zwyklego a raz gasnie i piluje tego biednego yariska ugh( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DzikiChleb: Wal zwykły hamulec, trzymasz ręczny, puszczasz sprzęgło do momentu jak widzisz że obroty zaczynają spadać, dajesz obroty na te 3k i puszczasz ręczny. Spowoduje to że auto się nie stoczy. Wtedy powolutku puszczasz sprzęgło i ani nie zgaśnie, ani nie wystrzeli na ksiezyc
  • Odpowiedz
@DzikiChleb każde auto unosi maskę o pół centymetra czy centymetr. Ja mam Corsę 1.2 80KM i za każdym razem jak ruszam pod górkę to maska zauważalnie podnosi się do góry. Wtedy wiem kiedy jest najlepszy moment by odpuścić ręczny
  • Odpowiedz
@DzikiChleb jak masz możliwość to poćwicz tez trzymanie auta w miejscu pod górkę na samym sprzęgle. Jest takie miejsce wciśnięcia sprzęgła gdzie auto stoi w miejscu. Jak wciśniesz 1mm mocniej to zacznie się toczyć do tyłu jak podniesiesz 1mm do góry to jedzie
  • Odpowiedz