Wpis z mikrobloga

Mirki, halp! Wołam @niebezpiecznik-pl i @ZaufanaTrzeciaStrona. Historia z pracy: na służbowy telefon (komórkę) zaczęły przychodzić telefony dziwne i w dużej liczbie. Numery telefonów służbowych są dostępne na stronie internetowej, więc to żadna tajemnica, łatwo je zdobyć. Dzwonią ludzie z ogłoszeń OLX pytając o sprawy nie związane z naszą branżą. Początkowo myślałem, że ktoś zrobił głupi kawał, albo chce się zemścić (nie wiem, za co, bo nikomu nie podpadłem....) ale jest tych telefonów zbyt dużo, żeby komuś chciało się zamieszczać tyle ogłoszeń....Stopniowo takie telefony zaczęły również przychodzić na numer stacjonarny, co jest mocno upierdliwe dla innego pracownika. Ile tego jest? Różnie, telefony idą "falami", np. w ciągu 6 min. może być 11 połączeń, a czasem przez godzinę nic. Lokalizacja ogłoszeń też jest różna, od Śląska po Lublin. O ile udało mi się ustalić, to dzieje się tak wyłącznie w przypadkach, gdy ogłoszenie jest przeglądane w telefonie, po czym zainteresowany klika w zamieszczony tam przycisk "zadzwoń". Właśnie w tej chwili odebrałem telefon w sprawie różowego płaszczyka, kolejny był w sprawie piesków, wczoraj było zapotrzebowanie na traktorki ogrodnicze, nasiona słonecznika ozdobnego i sadzonki malin, a wcześniej na garaż blaszany, kruszywo, piaskowiec z rozbiórki i blaty budowlane :) Śmiesznie to brzmi, ale mocno psuje krew, niestety. Chyba idzie to z klucza tematycznego, więc dziś psychicznie przygotowuję się na serię pytań o garderobę i zwierzęta. Spotkał się ktoś z taką sprawą na większą skalę? Co z tym można zrobić? Poza zmianą numerów, co byłoby niby proste, ale w przypadku firmy to już nie tak bardzo. Poradźcie jak to ruszyć, ja spróbuję skontaktować się z OLX. #afera #oszukujo #cyberbezpieczenstwo #pomocy #bezpieczenstwo i nie wiem, co jeszcze.
  • 3
@ZaufanaTrzeciaStrona: zrozumiałbym, gdybym był z kimś "na noże", ale nawet wtedy załatwiałbym sprawę inaczej. A tu jakoś nie widzę powodu takiego działania ze strony kogokolwiek, i to jest ciekawe....Przecież przy (załóżmy) kilkudziesięciu telefonach dziennie, to tygodniowo idzie w setki. Komu chciałoby się tygodniowo zamieszczać tyle fejkowych ogłoszeń, a sprawa trwa już chyba drugi tydzień....