Wpis z mikrobloga

Witam fachowców

Mam pytanie mam ekipę do robienia tynków i gładzi, facet wyliczył, że metraż do zrobienia wynosi 30% więcej niż ja obliczyłem.... Jestem po geodezji i kartografia więc na pewno się nie pomyliłem, w umowie mam zapis że płacę za 1m2 oraz to że przy metrażu nie uwzględnia się okien i drzwi i tu pojawia się pytanie czy teraz oświeci. Pana który chce mnie naciągnąć czy poczekać do końca pracy i podać pod nos szczegółowe pomiary?

Dodam tylko że te 30 % to koło 2tys oszczednosci
#remont
  • 5
@Pablo_1989: chyba masz napisane że nie odlicza się okien i drzwi, chodzi o to że przy glifach jest więcej roboty więc można odliczyć okno ale doliczyć obróbkę glifów za metr bieżący, wyjdzie prawie na to samo
@darek-jg: chodzi o to że facet liczył przy mnie dalmierzem laserowym i odliczał otwory okienne i drzwiowe połaził policzył coś i wyszło mu dużo więcej niż jest w rzeczywistości, nawet bym się o to nie czepiał gdyby nie to, że cały czas wychodzi mu że musi więcej położyć i więcej bo mam krzywe ściany itp .... I nagle wychodzi że już 700 zł jest więcej niż ustaliliśmy początkowo. Zazwyczaj ufam ludzią