Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wiem, że już o to pytałem, sporo też poczytałem, i obejrzałem kilka(naście) filmów na YT, ale nadal nie wiem:

Sytuacja: automatyka włączników i ewentualnie rolet w domu, być może z możliwością rozbudowania o jakieś czujniki ruchu czy tam otwarcia drzwi.

Pytanie: ZigBee? WiFi? Jeszcze inaczej? Jakie włączniki kupić? Sonoff? Inne ?
( Podobają mi się te aqary i ogólnie #teamxiaomi, ale one nie mają chyba okrągłych puszek, a chce oszczędzić sobie kucia)

#homeassistant #xiaomi #aqara #smarthome #remontujzwykopem #elektronika #elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_16195427867fhpMZ8BqQKdCXjWNXCRk5.jpg
  • 7
@qjava: automatyka wlacznikow najlepiej jakosciowo to polskie Fibaro tyle ze to Zwave. Raczej unikaj chinczykow przy wpinaniu bezposrednio w instalacje elektryczna, dom ci sie zjara i nawet ubezpieczyciel nie uzna szkody.
Rolety najpewniej dostaniesz na Sonos, ewentualnie takie ze sterowaniem elektrycznym i sterownik na Zwave.
Co do Zwave/Zigbee/Wifi to dwa pierwsze sa super, Wifi mniej, ale nie musisz sie decydowac na jeden system, nikt tego nie sprawdza :)
@piwniczak Fibaro to bym #!$%@? wrogowi nie polecil. Ceny z dupy delikatnie mówiąc, ale co się dziwić jak za licencje zwave trzeba mamone sypac... Do włączników shelly1 do rolet shelly 2.5 i będziesz pan zadowolony. Shelly o tyle dobre że dajesz w puszkę pod włącznik a włącznik kupujesz normalny jaki ci się zamarzy. Nie trzeba się bawić w bramki (jak w przypadku zigbee, które już na starcie wymaga bramki typu conbee za
Fibaro to bym #!$%@? wrogowi nie polecil.


@korni007: Jakies argumenty poza cena, ktora wcale nie jest mocno wygorowana?

ale co się dziwić jak za licencje zwave trzeba mamone sypac

Tak samo jak przy wszystkich innych urzadzeniach Zwave. A mimo wszystko to wlasnie Zwave to najpopularniejszy system komunikacji wsrod amatorow automatyki domowej i jest ku temu wiele dobrych powodow.

rolet shelly 2.5

Roznica 100zl z Fibaro Roller Shutter w momencie kiedy koszt