Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebna pomoc z pitem dla młodych.
Sytuacja wygląda tak że, dostałem pit za 2020 od pracodawcy, byłem rozliczyć u księgowej i w picie, jeśli dobrze zrozumiałem, pracodawca zaznaczył że zaliczki na PIT pracodawca wypłacał mi przy wypłacie, a żadnych pieniędzy nie dostawałem. Chcę się tylko upewnić, te zaliczki trafiły do szefa kieszeni?

#pit #podatki
  • 13
@OLLEKS to znaczy że ktoś mnie oszukał? Bo pamiętam za rok 2019/20 jak wchodził ten brak pit dla młodych, w ówczesnej firmie pytali mnie czy chcę złożyć oświadczenie i dostawać ten zwrot co miesiąc czy dopiero przy rozliczeniu? Najbardziej chodzi mi o to żeby być pewnym tego jak pójdę do szefa to wyjaśniać.
@OLLEKS to znaczy że ktoś mnie oszukał? Bo pamiętam za rok 2019/20 jak wchodził ten brak pit dla młodych, w ówczesnej firmie pytali mnie czy chcę złożyć oświadczenie i dostawać ten zwrot co miesiąc czy dopiero przy rozliczeniu? Najbardziej chodzi mi o to żeby być pewnym tego jak pójdę do szefa to wyjaśniać.
nie składałem oświadczenia i w picie jest wykazane że pracodawca dawał mi zaliczki


@juruneren: co znaczy dawał? Nie ma takiej rubryki. Masz w pit-11 wykazaną zaliczkę pobraną przez płatnika?
Możesz jakoś jaśniej,


@juruneren: Bierzesz PIT-11 otrzymany od pracodawcy. Bierzesz PIT-37 (ze strony ministerstwa, czy tam możesz online). W pit-37 (roczny) wpisujesz w części C, pozycja 36 (praca etat) lub w pozycji 38 (zlecenie) kwotę PRZYCHODU z pit -11. Są to przychody zwolnione w Twoim przypadku. Następnie w części D pita 37, w pozycji 44 (jeśli pracowałeś na etat) lub 54 (jeśli pracowałeś na zlecenie) wpisujesz kwotę ZALICZKI POBRANEJ PRZEZ PŁATNIKA,