Wpis z mikrobloga

Jako osoba, która dawno temu popierała to co obecnie nazywa się #konfederacja i teraz średnio interesuję się #polityka , zacząłem zastanawiać się, co by się zmieniło gdyby Konfederacji nie było w sejmie. Póki co bilans z mojej perspektywy przemawia na niekorzyść Konfy, bo
1) zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej
2) więcej szurów w sejmie

Więc wychodzi na to, że lepiej gdyby Konfa nie dostała się do sejmu, ale żeby nie było, że jestem hejterem, tak jak wspominałem, średnio obecnie interesuję się polityką i może o czymś nie wiem, ale chętnie się od Was dowiem.
  • 20
@gucias: Trybunał konstytucyjny badał jak sama nazwa wakazuje, jak się ma praktyka lekarska do przestrzegania konstytucji, która wprowadził Kwach, zaprojektowało SLD a jeśli chodzi i zapis ochrony życia w niej to o ile się nie myle marszałek Borowski z SLD czyli lewica.

No i oczywiście wyrok musiał być jednoznaczny co potwierdza każdy prawnik włącznie z byłymi sędziami trybunału z Rzeplinskim na czele.

Ogólnie mówiąc
OTUA czyli
KON
STY
TUCJA!!!

Czyli w
@gucias: aha i jeszcze jako ciekawostkę ci powiem zebys też się dowiedział w jakim kraju żyjesz, że nic w zasadzie nie jest uchwalane w PL w zgodzie z konstytucją ani wg hierarchii prawa.

Jest od groma praw obowiązujących które są sprzeczne same ze sobą z innymi prawami i konstytucją włącznie.

TK sprawdza tylko te konkretne o które zostanie poproszony a politycy proszą tylko wtedy kiedy im wygodnie - wiec nie żyjesz
@gucias: w skrócie więc Kwach wprowadził konstytucję napisana przez lewicę, KO i PO jej broniło i zapisów tam wprowadzonych jak własnego życia, PiS poprosił TK o sprawdzenie jak się ma konstytucją do praktyki i gdy konstytucją lewicy o która walczyło PO i KO okazała się dzięki prośbie PiSu taka a nie inną, to jest to wina konfederacji która nic z tym nie ma wspólnego i nawet teraz gówno może.majac 11 posłów
@ArpeggiaVibration: Chaos i złudzenie trójpodziału władzy poznałem jeszcze za czasów gdy bardziej interesowałem się polityką. W sumie to właśnie takie kwestie spowodowały, że moje zainteresowanie szeroko pojętą polityką zmalało.

Jednak uważam, że trochę umniejszasz zasługi Konfederacji w całym zamieszaniu aborcyjnym. Jasne, że PiS i tak zrobiłby co chce, ale już samo to, że Kaja Godek w pewnym sensie stała się twarzą całego zamieszania ma znaczenie.
@gucias: Godkowa przyłączyła się do konfederacji na eurowybory a potem się obraziła - obecnie na konfederację psioczy :)

Jedyna zasługę jaką miała konfederacja a wcześniej Korwin, KNP, UPR itd to wytykanie PiSowi hipokryzji w tej sprawie. Jednak wytykali hipokryzję przez dobre 15 lat i się nic nie zmieniało więc żadna to zasługa.

Dlatego uważam z tego powodu, że PiS odpalił prośbę do trybunału wtedy kiedy Kaczorowi pasowało i tyle - uważam
No i jak wyżej przynajmniej jakiś zapis z konstytucji jest przestrzegany.


@ArpeggiaVibration: na upartego można uznać to za jakiś plus całej sytuacji. Szkoda tylko, że zapisy są tak wybiórczo traktowane i sama konstytucja jest traktowana jedynie jako narzędzie do zdobywania własnych celow.
@gucias: tak została napisana by właśnie to umożliwić :)

Jednak ten zapis był jednoznaczny i przez ponad 20 lat nie był przestrzegany.

Ja widzę jeszcze jeden plus - taki właśnie że w tym przypadku konfederacja pokazała że można im ufać na przyszłość jeżeli chodzi o ich program i to co głoszą. Co prawda widziałem moment zawahania w partii Korwin właśnie po medialnym szambie jakie właśnie na nich spadło po wyroku TK
@ArpeggiaVibration: Moje poglądy przez ostanie kilka, a może nawet kilkanaście lat zmieniły się tak bardzo, że pewnie prędko ponownie na Konfederację nie zagłosuję, ale kończąc, cieszę się, że na tym portalu da się jeszcze znaleźć osoby z którymi mimo różnicy w poglądach da się pogadać bez wyzywania od lewaków i prawaków, a byłem już nazywany jednym i drugim :) Miła odskocznia od szamba, które każdego dnia tu się wylewa.