Wpis z mikrobloga

Dodaję jeszcze raz bo jestem debilem i zapomniałem o chyba najważniejszym tagu #gotujzwykopem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Cześć wszystkim mirkom i mirabelkom!

TL:DR Żebram o tak ze 2-3 suby dla żony japonki na YT. Pomożecie?

Long story short. Żona pracowała od zawsze w gastronomii. Pech sprawił, że po krótkim pobycie w Japonii pod koniec 2019, wróciła do Polski i rozpoczynając poszukiwania nowej pracy odnalazła się w zupełnie innej koronawirusowej rzeczywistości - czyt. brak pracy w gastronomi.
Finalnie rozpoczęła pracę zdalną w zupełnie innej branży, ale ponieważ gotowanie a w szczególności cukiernictwo od zawsze było jej pasją(jest absolwentką Tokijskiej Szkoły Cukiernictwa 東京製菓学校), wpadła na pomysł, że założy kanał YT na temat kuchni głównie japońskiej do wykonania ze składników dostępnych w Polsce oraz promujący Polskie dania wśród japończyków.
Po początkowym huraoptymizmie - około 100 subskrypcjach w krótkim czasie, głównie od znajomych - nastała chwila otrzeźwienia i wskazówka przesuwa się dalej w żółwim tempie.
Smutno mi się robi, wiedząc ile w to wkłada pracy (filmy edytuje na TELEFONIE!) - a rezultaty są krótko mówiąc znikome. Mimo tego cieszy się z każdego jednego subskrybenta jak dziecko i skrupulatnie co tydzień stara się dodawać nowe filmy.

Dzisiaj na kanał wjechał film o krokiecikach z beszamelowym kremem Surimi.
Chcąc nie chcąc (raczej to drugie) jestem testerem tych wszystkich potraw i powiem Wam, że te krokieciki po prostu wymiatają i kiedy spróbowałem ich po raz pierwszy od razu powędrowały na listę ulubionych potraw. Wizyta u kardiologa już zaplanowana…

Filmy są w języku japońskim (można poćwiczyć rozumienie ze słuchu) ale mają też polskie napisy. Zapraszam do oglądania!

[wpis oryginalny: https://www.wykop.pl/wpis/57074567/czesc-wszystkim-mirkom-i-mirabelkom-tl-dr-zebram-o/ ]
  • 8
  • Odpowiedz
@jerekp: Szczerze nie spodziewałem się, że będzie aż tak wytrwała (jak widać nawet na telefonie można zdziałać cuda przy odrobinie zapału). Jak się kanał rozwinie to pomyślimy pewnie i nad lepszym sprzętem...
  • Odpowiedz
@jerekp: Masz na myśli Yakisobę? To jej autorski pomysł na ominięcie faktu, że w Polsce ciężko dostać świeży makaron gotowany na parze. Wiadomo, można zrobić go samodzielnie, ale nie o to tu chodzi. Chciała podać przepis szybki i łatwy w wykonaniu i w miarę możliwości zbliżony do oryginału - a tym moczeniem można choć trochę się do niego zbliżyć.
  • Odpowiedz
@sommerfeld: Dałem suba, niech dziewczyna ma trochę satysfakcji.
Natomiast mógłbyś jej troszkę pomóc przygotowując polskie napisy, bo to co jest, to jest z translatora.
Niektórym to nie przeszkadza, ale jeśli to mają być polskie filmy o kuchni japońskiej i japońskie o polskiej, to dobrze by było o to zadbać...

BTW, przy 8 filmach na kanale raczej nie będzie widać jeszcze rezultatów.
No i czemu nie dodajesz znalezisk? Mam wrażenie że np. ten sernik z camembertem mógłby zainteresować
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: Dzięki za feedback i suba.

Polskie napisy weryfikuję po automatycznym tłumaczeniu i coś tam poprawiam zawsze, w 2 filmach tylko jeszcze nie zdążyłem tego zrobić (gyoza i sernik) - pewnie na nie właśnie trafiłeś :)

Nie dodawałem, bo chcieliśmy uzbierać trochę filmów przed rozpoczęciem jakiejkolwiek promocji. Postaram się dodać znalezisko z sernikiem jak tylko sprawdzę napisy. (może dziś)

Żona odpowiada, że z reguły nie używa się mąki ryżowej w
  • Odpowiedz
@sommerfeld: Dzięki za info co do ciasta :)
Być może byłoby dobrze uzbierać więcej filmów przed promocją, ale widać że nowe filmy pojawiają się w miarę często, więc ludzie zrozumieją.

Jako pomysł na film proponowałbym tempurę + pomysły na jej wykorzystanie. Mam wrażenie, że może się spodobać :)
No i oczywiście Yakitori. Jakiś czas temu robiłem, parę osób pytało o przepis (tę potrawa chyba się nieźle "sprzedaje" Internautom):
https://www.wykop.pl/wpis/54925373/mirki-na-kolacje-polecam-dzis-kurczaka-yakitori-cz/
  • Odpowiedz