Wpis z mikrobloga

Mam zagwozdkę - posiadam drukarkę Lexmark Pro 901 (druk dwustronny, ADF), jednak drukuje słabo (bardzo lipna jakość) i tak rozmyślam co z tą drukarką zrobić. Czy sprzedawać jest sens? Czy ona się w ogóle jakoś sprzeda za 50zł chociażby? Rozmyślam czy nie lepiej jest ją rozebrać, wyciągnąć czujniki, silniki (może jest tam też krokowy), może wykorzystać je do druku 3d i programowania elektroniki wraz z kontrolerami? Jak uważacie? Czekam na kreatywne jednostki :)

#arduino #drukarki #drukarki3d #elektronika #elektrotechnika #mikrokontrolery #informatyka #komputery #lexmark
  • 10
@MisiekD: a próbowałeś czyścić z opcji z menu? Nie wiem jak w Lexmarkach jest, ale powinna taka być. Tej drukarki używałeś regularnie i tak się stało z dnia na dzień, czy wytargałeś z przysłowiowego strychu? Wygląda jak niedrożna głowica jeśli chodzi o kolory, a z czarnym nie wiem co się stało, może też częściowo zapchane dysze wypluwają tusz w złe miejsca
@badziebadla: mordo, ja już specjalnymi płynami przytykającymi głowicę samą przepychałem xd Wcześniej to nic nie było widać. Ale i tak nieciekawie to wygląda. Nie mam profesjonalnych złączy do tych dziurek w drukarce, żeby podpiąć i przepompować ciśnieniem. Cholefka... A jak tak sobie pomyślę to jakbym miał już drukarkę 3d to bym sobie te złącza do przetykania wydrukować xD
No, ale nic - tak czy siak, czyściłem już z 10 razy szybkie
@MisiekD:

mordo, ja już specjalnymi płynami przytykającymi głowicę samą przepychałem xd


Nic o tym nie napisałeś to skąd miałem wiedzieć? W takim razie głowica śmieć i drukarka też niewiele warta. Można kupić głowicę na Ali, ale tam też są regenerowane i często są nie do końca sprawne.
@MisiekD: gdybym był na twoim miejscu to bym to sprzedał w całości za 50-100 zł, bo jak rozbierzesz to w sumie nic ciekawego tam nie ma. 30 zł to za mało moim zdaniem. Wystawiłbym na OLX z ceną z dupy, ale do negocjacji bo jak ktoś zainteresowany to będzie się najwyżej targował. No i z dokładnym opisem usterki
Jak na części to może kilka silniczków ci się przyda jak się interesujesz