Wpis z mikrobloga

@OnceUponATime_: no nic mnie tak nie triggeruje xD w listopadzie "ło Jezuniu słodziutki tylko nie Pfizer, każdy wie jak przekupowali lekarzy itd a nagle wielcy pomocni od szczepionek, jeszcze jakaś nowa technologia której nie znamy, na pewno dostanę raka od tego, ha tfu" teraz "tylko Pfizer! W nic innego nie wierzę!"
  • Odpowiedz
@czolgistka93: Myślę że to normalne, przed szczepieniami bało się dużo więcej osób, gdy już są zaszczepione miliony osób to co raz więcej osób stwierdza, że jednak bezpieczne. Dodatkowo najmniej złego sie słyszało o "Pilnzerze" i ktoś nie chce ryzykować np zakrzepicą chociaż prawdopodobieństwo jest naprawdę małe?
  • Odpowiedz
@OnceUponATime_: @atencjon: Jak kolega wyżej napisał, nie widzę w tym nic dziwnego, od wprowadzenia ich szczepionek minęło już sporo czasu, wiele ludzi się przekonało, a o szczepionkach AstraZeneca i J&J pisała już nawet Europejska Agencja Leków potwierdzając że wywołują zakrzepicę
Edit. Nie bez powodu ze szczepionek Astrazeneki (i chyba J&J) zrezygnowała Dania i Usa :P
  • Odpowiedz
@czolgistka93: Oczywiście popłynąłem z propagandą za mocno ( ͡º ͜ʖ͡º) jednakże:

EMA’s safety committee (PRAC) has concluded today that unusual blood clots with low blood platelets should be listed as very rare side effects of Vaxzevria (formerly COVID-19 Vaccine AstraZeneca).


Skoro zakrzepica powinna być traktowana jako bardzo rzadki skutek uboczny, to chyba można powiedzieć że powodują zakrzepicę (w bardzo niewielu przypadkach)? :)
  • Odpowiedz
@UrbanLegend: bardzo dziękuję :) jeśli ma być to wymienione jako bardzo rzadki skutek uboczny to tak, można tak powiedzieć :) jednakże nadal uważam że straszenie ludzi zakrzepica po astrze i jj to trochę jakby manipulacja, częstotliwość takiego poważnego schorzenia jest rzadsza niż populacyjna.. Ale tak podsumowując to oczywiście jeśli mamy możliwość decyzji czym chcemy się szczepić to decydujmy, czytajmy ulotki i rozmawiajmy z lekarzami.

A na hipokrytów nadal ha tfu
  • Odpowiedz
@czolgistka93: Oczywiście zgadzam się, że to pewnego rodzaju nadużycie, nie będę podawać konkretnych liczb, bo już po prostu nie pamiętam, ale ryzyko zakrzepicy w przypadku tych 2 szczepionek jest i tak kilkukrotnie mniejsze niż w przypadku faktycznej choroby..
Nie mniej jednak, tak jak mówisz, skoro mamy możliwość wybierać to czemu nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz