Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Myślę że ludzie zapominają o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Boris Johnson nigdy nie pozwoli na stworzenie Superligi, a że gość jest populistą i oportunistą to już tylko czeka na nabicie łatwych punktów Torysom. Żeby było jeszcze ciekawiej to 3 miasta z których pochodzą angielskie kluby potencjalnej Superligi to miasta Laburzystów (Londyn, Manchester, Liverpool) więc wszelakie akcje pod kibiców robią mu tanie głosy w najważniejszej grupie demograficznej.

Zarówno Borys jak i wielu innych MP już się twardo wypowiedziało na temat Superligi mówiąc w skrócie, że "NIE, choćby c--j na chuju stanął, NIE". Tutaj jedna z takich wypowiedzi w parlamencie https://streamable.com/wvbfog

Do tego po Brexicie rząd ma multum opcji u----------a w zaladku wszelkich prób Big6 na odcięcie się, w tym sugerowany przez Daily Mail, ban na zagranicznych zawodników, Home Office będzie po prostu odmawiał wizy pracowniczej graczom, których pracodawcą ma zostać ktoś z Big6.

Piłka nożna to w Anglii świętość, a Boris Johnson nie da sobie z---------c tych darmowych głosów, szczególnie że nawet na swoim Twitterze wypowiedział się przeciwko Superlidze. Możesz próbować podskakiwać UEFA i FIFA, powodzenia w obchodzeniu brytyjskiego rządu.

#pilkanozna #superliga #uk
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Pietal:

Home Office będzie po prostu odmawiał wizy pracowniczej graczom, których pracodawcą ma zostać ktoś z Big6.


Chyba cię trochę poniosło w tych wywodach
  • Odpowiedz
Chyba cię trochę poniosło w tych wywodach


@Prokrastyn: Ty nie doceniasz miłości anglikow do pilki i to jak fundamentalna to dla nich rzecz, cos jak dla polakow p------------e samochodów
  • Odpowiedz
A potem wielomilionowe odszkodowania od rządu, no już na pewno


@Methes: ZA CO XD przypominam, że UK wyszło z UE i ma swoje własne prawo pracy dotyczące imigrantów zarobkowych, z punktu widzenia prawa piłkarz zagraniczny w klubie piłkarskim to taki sam imigrant jak ja za kółkiem tira. Troszkę się pozmieniały przepisy dotyczące zatrudniania delikwentów jadących na wyspy za chlebem.
  • Odpowiedz
@peszmerd: No pozmieniały, a UK wyszło z UE. TO znaczy że żadne prawo pracy nie obowiązuje? Że przepisy mogą być stosowane wybiórczo? No tak było nie ściemniam, sam jestem Boryskiem.
  • Odpowiedz
@peszmerd: Nadal, "losowa selektywność" komu przyznają a komu nie, no nie bardzo kolego. Już widzę jak Borysek się ośmiesza sugerując sądom i urzędom żeby leciały w kulki. Przypominam tylko, że PIS jest w Polsce, nie w UK.
  • Odpowiedz
Przypominam tylko, że PIS jest w Polsce, nie w UK


@Methes: jeżeli myślisz, że wałki i przekręty dla swoich mają miejsce tylko nad Wisłą, to mam dla Ciebie złą wiadomość
  • Odpowiedz
Już widzę jak Borysek się ośmiesza sugerując sądom i urzędom żeby leciały w kulki.


@Methes: akurat system anglosaski jest taki, że tam bardzo wiele zależy od ławników. Nie wiem co prawda czy w sądach pracy (mają coś takiego?) też oni są, ale w normalnych sądach możesz mieć taką patologię, że Polak dostanie karę więzienia za coś za co Anglik dostanie 50 funtów mandatu.
  • Odpowiedz
@1234ED: Kiedyś były jasne wymogi, które musi spełnić piłkarz, aby dostać wizę. Nie wiem jak teraz. Kiedyś zależało to od liczb, które rozegrał w reprezentacji bądź statusu wonderkida. Także wątpię, żeby sądy odrzucały możliwość pracy zawodnikom (którzy płaca duże podatki), bo tak.
  • Odpowiedz
@Methes: aż tak to się nie znam na ich systemie, musiałby jakiś mirek z tagu #uk wypowiedzieć. Ale nawet jeśli ty masz rację, to sędziowie w wymienionym przeze mnie przypadku dają często duże kary imigrantom za coś, za co chav nie dostanie prawie niczego. A sędziowie powinni być chyba bezstronni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piwniczak: może i trochę podkoloryzowałem (jak mówiłem nie jestem specem od tego, posługuję się przekazami medialnymi), ale wojna na kruczki prawne nie jest wcale wykluczona. Skoro siewca praworządności Macron mówił o możliwości zmiany prawa UE by chronić europejską piłkę, to tym bardziej populista Johnson nie cofnie się przed niczym.
  • Odpowiedz
@piwniczak: @1234ED: @Methes: Panowie, żaden sąd nie będzie potrzebny. Wystarczy tylko dodać kruczek do prawa pracy że profesjonalni piłkarze mogą grać w klubach angielskich które jedynie są pod jusdrykcją UEFA/FIFA i tyle - kluby mogą im skoczyć. Sądy nie mają tu nic do tego bo w populalrnych sprawach stosuje się prawo precedensów czyli jeden wyrok w danej sprawie zazwyczaj wpływa na kolejne w podobnych :)
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: No jak obejdą to w ten sposób to spoko, wątpliwe etycznie ale do zrobienia. Z precedensem też o tyle ciężko można rzucać temat monopolizacji biznesu, ale to ciul wie jak z tym w prawie UK
  • Odpowiedz
@Methes: E, wątpię. Ja pracuje w rekrutacji w szpitlau i to norma że wszystkie pielęgniarki muszą mieć członkostwo w jednej radzie pielęgniarek, położne w radzie położnych itd. i nikt nie ma tego za monopol, tak już jest uregulowane prawnie i już.
  • Odpowiedz