Wpis z mikrobloga

Jest sens brania jakiejś używanej starej karty do 500zł do tego zestawu


@MrAlexx360: jest, bo nie masz w tym zestawie żadnej innej. Zresztą nawet takie cieniasy będą te 2x lepsze od integry.

o będę robić? No hdd żebym tylko 500gb ssd nie miał no


@MrAlexx360: weź sobie od razu 1TB szybkiego SSD NvMe. Przeżyjesz na tym. Też byłbym przeciwko HDD, szczególnie w tym rozmiarze

@Baccon: OC i5-10400F? Nie, ale Z490 umożliwia użycie RAMu taktowanego wyżej niż 2666 MHz. @MrAlexx360: Druga opcja to płyta B560, jeśli nie zamierasz w przyszłości wymieniać procka na takiego z odblokowanym mnożnikiem (K w nazwie), to może być lepsza.
@MrAlexx360: oni to zawsze polecają płyty główne #!$%@? drogie nawet jeśli nie podkręcasz. Jeśli nawet nie wiesz co to jest OC to wystarczy Ci płyta za 400 PLN max.
@Jan_K: wiem, że to nie jest CPU do OC, chciałem wiedzieć czy op wie po co mu to wszystko.
To która może być lepsza xD ja wziąłem z490 bo taka była polecana na purepc XD


@MrAlexx360: Cóż, tak to ciężko będzie. Nie wiem co Ci jest potrzebne - ile jakich portów, slotów M.2, jaka karta dźwiękowa itp. Ogólnie, żeby użyć pamięć taktowaną wyżej niż 2666 MHz potrzebujesz płyty na chipsecie B560 lub Z490 (lub Z590, bądź H570, ale to się mija z celem). Pewnie mógłbyś spokojnie zejść ze 150 zł,
@MrAlexx360: Chociażby dlatego, że na tej podanej przeze mnie nie możesz podkręcać procesora (ale i5-10400F i tak nie można kręcić, tylko procesory z "K" na końcu), ma słabszą sekcję zasilania, ale ta wystarczy właśnie dla zablokowanych procesorów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jan_K: Wolałbym brać taką żeby w przyszłości jej nie zmieniać, więc chyba pozostanę przy swojej, przynajmniej jeszcze o tym poczytam. Dzięki za pomoc ()
dlaczego nie brać hdd?


@MrAlexx360: dyski HDD, szczególnie tej pojemności są nieopłacalne. Dodatkowo Toshiba jest głośna.

Wolałbym brać taką żeby w przyszłości jej nie zmieniać


@MrAlexx360: @MrAlexx360: skoro myślisz o przyszłości to weź teraz dobry SSD 1TB, a kiedyś sobie dokupisz.

Tanie 2TB SSDki już teraz da się dostać za 600 zł. 4TB nie są jakoś mega droższe. A w podobnej cenie jest też 8TB HDD jeżeli chrupanie ci
@MrAlexx360: nie będziesz chciał podkręcać bo wziąłeś CPU którego podkręcać się nie da, do tego dziś to jest bardziej sztuka dla sztuki i CPU lepiej wymienić bo i tak cię wyjdzie taniej niż szukanie sztuki która dobrze się podkręca. Dodatkowo te ramy nieszczęsne które wiele ci nie dadzą (jeśli to ma być gaming rig) a zabierają hajs który można wydać na więcej ramu i/lub większy dysk ssd.
Dodatkowo te ramy nieszczęsne które wiele ci nie dadzą (jeśli to ma być gaming rig) a zabierają hajs który można wydać na więcej ramu i/lub większy dysk ssd.

@Baccon: Z punktu widzenia gracza to właśnie lepszy RAM jest ważniejszy niż większa pojemność. No i to całkiem dobry RAM... tylko cena zła. Te zestawy w promocjach chodziły po 280-290 zł i były bodaj najlepszą opcją cena/jakość w tym budżecie, spokojnie mogąc iść
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jan_K: Wezmę 1tb SSD po prostu. Komputer składać będę sam, lecz podziękuję, wolę utrzymać kolorystykę czarny/biały. Co do ramu to jest jeszcze kwestia na 3 godziny czytania jaki ram wybrać, narazie jestem przy tych ballistixach
@Jan_K: niby tak ale nie do końca bo realnie ten szybszy ram da maks kilka FPS w niektórych grach. Przy większej ilości zyskujesz wygodę i możliwość zostawienia wielu programów w tle (tego chroma z 50 zakładkami np.) a i niektóre gry się szybciej ładują bo mogą więcej szajsu trzymać w gotowości.
@MrAlexx360: nieszczęsne bo drogie i wymagające lepszego mobo. Niestety mało kto pamięta, że hajs wydany na fancy ram i