Wpis z mikrobloga

@gdziemieztym: Binance, zacząłem 3 dni temu i jest to intuicyjne :D przed założeniem konta dobrze jakbyś ogarnął reflinka od znajomego/od nas to wtedy masz zwrot w pierwszym tygodniu ileś tam % razem z dającym.
  • Odpowiedz
  • 1
@176cxa12, @Fangu, zaraz obczaję.
Jakie kwoty wrzuciliście na początek? Trochę mam pietra, więc myślę o paru tysiącach. Binance daje jakąś gwarancję w razie Niemca? Ma akredytację PKF-u? Jakieś apki na sprawdzanie kursu/sprzedaż/dokup polecacie?
Czy to rozlicza się jakoś w podatkach, jeśli tylko "dokłada się do tego interesu"? ()
  • Odpowiedz
@gdziemieztym: Każdy ma inny pròg na który moze sobię pozwolić, nie obciążaj nas decyzją o twoich pieniądzach haha. Podatek tylko od dochodu, strata to strata :D Apka to binance wystarczy, potem najwyżej coś sam wypatrzysz dodatkowo. Co do gwarancji, to teoretycznie nie musisz trzymać coinòw na giełdzie, ale nie znam odpowiedzi na pytanie czy coś mają.
  • Odpowiedz
@gdziemieztym: odradzam bitbay
https://www.wykop.pl/link/6048475/bitbay-zablokowane-srodki-ponad-49-tys-usdt/

ja zaczalem niedawno zalozylem na coinbase (intuicyjne ale wysokie fee) i ostatnio zalozylem krakena (troche mniej intuicyjny ale duzo tanszy). W sumie wsadzone ok 3k po pół na każdym, ale chyba wywalam z coinbase na wlasny wallet bo nie zamierzam im fee placic a dobrze miec rozdzielona kase jakby jedno padlo/zablokowali albo w ogole calosc na swoim wallecie
  • Odpowiedz
@Fangu: Czym sie rozni?. Widzialem ze maja kilka tych uslug, ale raczej kupilem na dluzej, Eth tez nie ruszam bo duze fee sa. Handel raczej na krakenie
  • Odpowiedz
@obieq: coinbase to tak jakby bank, a coinbase pro to gielda nalezaca do coinbase. na gieldzie kupujesz po 1/10 (tak strzzelam bo nie chce mi sie sprawdzac) opłaty wzgledem tej co w banku.
to tak jakbys wymienial waluty na koncie bankowym, wzgledem wymiany na cinkciarzu
  • Odpowiedz
  • 0
@176cxa12, haha, nie no, szukam wskazówek, bo tekstu o tym w necie od pyty, ale wolę opinie ludzi zebrać. Czyli binance w pytkę jest? Po pierwszym rzucie okiem wygląda na łatwą akcję. A gdzie poza giełdą można coś semsownego z tym robić? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@obieq, o, no właśnie. Fee... Jaki własny? Kurde, straszne dużo czynników trzeba wziąć pod uwagę. Czym kierujesz się, wybierając wallet? Może to być zagraniczny portfel czy lepiej trzymać się polszej ziemi (jeśli w ogóle jakaś jest)? Myślę o podobnej kwocie na początek. ...Binance i kraken grają razem?
  • Odpowiedz
Teslę można kupić za btc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja testowałem Bitbay i Binance, ale z tego co widzę to Binance ma monopol z zagranicznych giełd a Bitbay to plus jedynie dla biednych nastolatków którzy chcą za 20 zł wejść bo nie mają 15 USD

No i ps pamiętaj aby że reflink chyba działa na transakcje w tygodniu po założenia konta tylko, poczytaj.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fangu, aaa, okej, coś mi się rozjaśnia. Kurde. Czyli... Kraken jeśli chcę "spekulować", a binance jeśli kupić i patrzeć jak "płonie"? Tak oględnie mówiąc?
@176cxa12, @obieq, @Fangu, dzięki za wszystkie wskazówki! Mirko bywa dobre.
()
Właśnie z tymi portfelami, fee i tym,co dalej mam roblem, bo to brzmi, jakby wiele, wiele czynników trzeba było uwzględnić. Planuję wrzucić
  • Odpowiedz
@gdziemieztym: kraken i binance to sa gieldy, cos jak cinkciarz w wymianie walut.
Portfel mozesz zalozyc np Atomic (na windows). Kupujesz na gieldzie -> przelewasz na portfel, Chociaz ja trzymam wiekszosc na gieldzie.
Kupujesz krypto za taka kwote, którą możesz pozwolić sobie stracić. Zakładasz pozycje (czyli kupujesz dana kryptowalute za maks 10% posiadanego kapitalu - money managment).
To czego nie potrafisz i musisz sie nauczyc (ale to zajmie miesiace) to
  • Odpowiedz