Wpis z mikrobloga

Dzis sobie zacznę moją przygodę w FM21 i mam do was pytanie.
Jakie największe różnice zauważyliście w porównaniu z poprzednią wersją? Chodzi mi głównie o silnik meczowy/relacje z zawodnikami
#footballmanager
  • 5
@Rizzo po pierwsze wykorzystywanie sytuacji, w końcu to wygląda tak jak powinno i to jest najważniejsze, bo zmienia kompletnie odbiór meczów. Ogólnie ruch zawodników jest lepszy i ich gra wygląda, nie wiem jak to ująć, czyściej? Mam też wrażenie, że zawodnicy bardziej rozumieją taktykę. Relacje z piłkarzami to ciężko powiedzieć, jest więcej opcji dialogowych, to na plus. I nie wiem jak inni, ale gram klubem z ekstraklasy czwarty sezon i w poprzednich
po pierwsze wykorzystywanie sytuacji, w końcu to wygląda tak jak powinno i to jest najważniejsze, bo zmienia kompletnie odbiór meczów.


@rondel24: Po rozegraniu 10 sezonów mam odwrotne spostrzeżenie - dalej komputer dostaje "fory" w silniku meczowym i nawet przy zajebistej taktyce pojawiają się powtarzalne sytuacje tj. natychmiastowe wyrównanie po 2-3 minutach od wyjścia na prowadzenie (takich sytuacji w sezonie miałem +10). Sytuacje sam na sam - komp zdecydowanie lepiej sobie z
@snappik takie sytuacje się zdarzają i w prawdziwym futbolu, np. jest sobie super zawodnik w jakiejś niższej lidze, chce go pół Europy, klub mówi 20 mln ani grosza mniej, kupcy się ociągają bo to jednak kupa kasy. Do gry wkracza Real czy City, klub sprzedający czuje interes i mówi za mnie niż 50 nie damy! City oferuje 40, ci twardo że 50, City daje 42 plus bonusy, klub się upiera. City kładzie
@marcelus: Tyle, że tutaj jest to regułą i pisanie o tym "że jest tak w życiu"... no nie. Prosty przykład - będąc Manchesterem United wywaliłem 120 mln Euro na Reynę z Dortmundu. Borussia odrzuciła propozycję, a 2 tygodnie później opchnęła go za 65 mln do... Tottenhamu xD W kolejnym oknie dałem 100 mln za Haalanda, ponownie ofertę odrzucono a tydzień później Chelsea wzięła go za 70. Bijac się o najlepszych zawodników