Wpis z mikrobloga

Pomoc w OLX mnie po prostu rozwaliła dzisiaj. Napisałem zgłoszenie przez ten ich system pomocy z pytaniem dlaczego zdjęcia na OLX są w niskiej rozdzielczości i nie da się ich powiększyć tak jak na allegro. Po 7 godzinach zgłoszenie zostało zamknięte bez odpowiedzi.
Stwierdziłem że nie daruję i zrobiłem kolejne jako kontynuację z pytaniem o to dlaczego zamknęli je bez odpowiedzi. Czekałem 5 dni na odpowiedź, w końcu dzisiaj ją dostałem. Brak słów, ręce opadają.

#olx
Dexter86 - Pomoc w OLX mnie po prostu rozwaliła dzisiaj. Napisałem zgłoszenie przez t...

źródło: comment_161831219768PXKcxfMQlxVpSrB3vffW.jpg

Pobierz
  • 8
@ophiuchus: Nie ma czegoś takiego jak kompresja danych przesyłanych przez internet, LAN, WIFI, 3G, LTE czy co tam sobie jeszcze wymyślisz. Dopiero dany protokół może mieć jakąś kompresję, np HTTP czyli strony internetowe mogą używać kompresji gzip.
Pomoc w OLX mnie po prostu rozwaliła dzisiaj


@Dexter86: odważyłem się kiedyś do nich napisać też w jakiejś kwestii technicznej
odpowiedź rodem jak od moderacji wykopu
przestałem pisać bo to strata czasu

teraz jeszcze mnie naszło żeby zasugerować aby w mailu informującym o tym, że ktoś chciałby aby do ogłoszenia dodano opcję wysyłki, zawierała się również informacja kto w ogóle sobie tego życzy.
Odpuściłem.
@Dexter86: o #!$%@?, miałem taką samą odpowiedź XD https://www.wykop.pl/wpis/56414337/mam-pytanie-wrzucilem-pare-ogloszen-na-olx-i-wszys/

Zapytałem Panią, która mi tak odpisała, kto jej kazał takie głupoty napisać i od kiedy dostawca Internetu kompresuje dane w trakcie przesyłania. Wtedy otrzymałem coś takiego:

Dzień dobry.

Dziękuję za ponowny kontakt z naszym zespołem.

Rzeczywiście kompresja następuje po naszej stronie. Niestety jest to proces który dotyczy wszystkich Użytkowników korzystających z aplikacji mobilnych. Pojawia się również w przypadku zbyt dobrej jakości zdjęć.
@Dexter86: swoją drogą to wyobraź sobie co by było gdyby technologia i przesyłanie danych działało wg logiki OLX - pewnie nigdy nie mielibyśmy zdjęć z kosmosu bo by się kompresowały przez słabą prędkość ich przesyłania XD