Wpis z mikrobloga

Opowiem wam mireczki wczorajszą #!$%@? akcje z ubereats xD
Siedziałem z dziewczyną w domu oglądając netflixa i naszła mnie chęć na jakąś szamke.
Szybko odpalam ubereats'a,scrolluje restauracje i wybieram tajską restauracje z której zamawiam 3 dania, płacę od razu kartą.
Czas realizacji o dziwo pokazywało dość szybki (40 minut)
I tak czekamy za dostawą,po ok.30 minutach widzę,że jakiś ziomek na rowerku już #!$%@? po moje jedzenie(myślę sobie zajebiście jak szybko xD)
Po czym widzę nagle ,że czas się wydłuża o 10 minut i już jakiś inny Uber #!$%@? po moje jedzenie,no cóż może tamtemu opona jebła ,zdarza się.
I znowu czas się przedłuża i ktoś inny #!$%@? po moje zamówienie,i tak 5 razy zmieniali się jeszcze dostawcy tego zamówienia w przeciągu 2 godzin-jeden nawet dzwonił żeby mu napisać jeszcze raz adres.
No i w końcu #!$%@?łem sie-#!$%@? dzwonię do tej restauracji o #!$%@? chodzi.
Nie mogę się dodzwonic,dopiero za 3 razem odbiera jakiś azjata mówię mu o co chodzi ,on w ogóle w swoim języku coś #!$%@? już sam nie wiem co się #!$%@? bo się rozłączył.
Dzwonie drugi raz i coś mówi że inny numer zadzwoni i się rozłączył więc czekam.Zadzwonila po 5 minutach jakaś babka i mówi że to zamówienie zostało wydane godzinę temu i że Uber zabral je,ja jej mówię że nic nie dostałem na aplikacji pokazuje że dostawcy jadą po moje zamówienie i ma ogarnąć ta sprawę.
W tym samym czasie napisałem do dostawcy który widziałem że jest w restauracji co z moim zamówieniem,a on na to że otrzymał moje zamówienie przez pomyłkę i ze moje zamówienie zostało skradzione i zjedzone 2 godziny temu xDDDDD
No ja #!$%@?,ani kasy ani żarcia,zadzwoniła ta babka i mówi że nie wie co się stało z tym zamówieniem i że Uber odebrał od nich te zamówienie ponad godzinę temu.
Koniec końców otrzymałem zwrot pieniędzy,ale zajebiście mi ciśnienie skoczyło przez tą całą sytuację.
I nurtuje mnie pytanie jakim #!$%@? cudem oni mogli wydać te zamówienie jakiemuś fake uberowi,czy restauracja nie ma możliwości weryfikacji,czy też zatwierdzenia tego kto przyjeżdża i odbiera dane zamówienie? xDD
I ciekawi mnie to jak tych kilku innych uberow co przyjechalo po moje zamówienie którego już nie było zostało potraktowanych przez restaurację,dodam że tam pracowali sami azjatyccy koledzy.
Następnym razem trzeba skołować strój dostawcy Uber eatsa i z tamtej restauracji odbierać czyjeś zamówienia i #!$%@? za friko jak tak wydają byle komu xD
#!$%@? akcja,już chyba nigdy więcej nie zamówię jedzenia z dostawą uberem XD
#ubereats
  • 7
@Mkpyz: No oni tego nie weryfikują lub robią to rzadko. Sama często zamawiam z ubera z odbiorem i wydają mi zamówienie tylko jak powiem „zamówienie Uber [imie]” XD
@Mkpyz: zachcialo sie tajskiego żarcia zamiast steka czy schabowego to masz xD
A co do dostawcow to nie wiem. Ale czasem odbieram osobiscie zamowienia bo po co bulic 10zl jak blisko mam restauracje i czesto tylko wchodze i mowie ze chcialem odebrac zamowienie z ubereats, laska mi daje albo pokazuje gdzie stoi. Nigdy nawet apki nie pokazywalem ani imienia, nic xD Moze wychodzą z zalozenia ze jak ktos zamawia z odbiorem
Restauracje (nie wiem czy wszystkie, ale na pewno duuuuża większość) nie mają nawet kontaktu z dostawcą ubera, często też nie wyświetla się żadne zdjęcie. Raz mieliśmy sytuację, że babeczka zamówiła sobie jedzonko i czekała na nie jakieś 3h, po czym finalnie i tak go nie dostała, bo w restauracji co chwilę zmieniał się kierowca, z którym nie masz żadnego kontaktu. A żeby skontaktować się z klientem i wyjaśnić sytuacje, trzeba dzwonić na
nikt się nie podszywa pod ubera tylko sami kierowcy kradną żarcie i je zjadają, ponoć często się to zdarza, można o tym poczytać w innych postach. ostatnio koleś dostał paczkę otwartą z brakującym buritto i restauracja kazala mu zamówić najtańsza pozycje z informacją "skradzione buritto" i dosłali mu nowe XD