Wpis z mikrobloga

Gamingowy Przegląd Tygodnia - odcinek 220 - od wczoraj na tubie. Zapraszam do oglądania, a poniżej - skrót skrótu :-)

- Muzułmańska organizacja - Rada Stosunków Amerykańsko-Islamskich - wzywa #valve, #microsoft oraz #sony do usunięcia i nie dopuszczenia do publikowania gry pod tytułem Six Days in Fallujah. Według nich gra ta wzywa do przemocy wobec muzułmanów w stanach i na świecie.

- Atari wraca do żywych (w gamingowym sensie). Firma dzieli się na Atari Blockchain, która dalej będzie budowała hotele i tym podobne, oraz Atari Gaming, która za jakiś czas ma rzucać wyzwanie grom AAA. Czas pokaże czy uda im się ponownie podbić serca graczy.

- IGN przygotowało obszerny materiał w którym porównują "starą" pierwszą część Mass Effect do przeróbki z Legendary Edition. Wspomniano o zmianach w zachowaniu broni, umiejętności, Mako, oraz pokazano jak przebudowane zostały niektóre lokacje. Materiał wzbogacony jest o komentarz twórców. Warto sprawdzić!

- Kwietniowy #psplus - jest już dostepny. Sony zaoferowało nam trzy tytuły. Zombie Army 4: Dead War. W zombiakowych klimatach jest również Days Gone. A na sam koniec - największy smaczek tego miesiąca - premiera Oddworld: Soulstorm, który również znalazł się w plusie!

- W sieci opublikowany został 22-minutowy gameplay gry pod tytułem Atomic Heart, studia Mundfish. Jak obiecują twórcy - gra ma klimatem bardzo przypominać nam takie hity jak BioShock, czy Prey. W grze wcielamy się w Majora P-3, którego zadaniem jest powstrzymanie zbuntowanych maszyn.

- Playstation pochwaliło się nowym tytułem zmierzajacym na ich platformę w postaci gry ekskluzywnej o tytule Abandoned. Wcielamy się tam w Jasona Longfielda, który został porwany i znalazł się w nieznanym sobie lesie. Gra oferować ma realistyczną przygodę, w której nasze poczynania i napotkane osoby mają mieć duży wpływ na losy naszego bohatera.

#gry #ciekawostki #zainteresowania

tag do czarnolisto - #gpt