Wpis z mikrobloga

Tydzień pierwszy Bombardowania Algieru za mną. Pierwszy etap, czyli wstępne przesianie elementów w poszukiwaniu ramki i segregowanie kolorystyczne, odhaczyłem szybciej niż myślałem, bo w 3 dni. Pomimo świąt i tego, że pracowałem. Zrobiłem to też zadziwiająco dokładnie, bo wygląda na to, że nie przegapiłem żadnego elementu. Jeszcze mi się to nie zdarzyło.

Po raz pierwszy mam układankę z #ravensburger i mam wstępne dwa przemyślenia.
Tekst z opakowania: 'idealnie pasujące do siebie elementy'. Wygląda na to, że niestety nie. Gdzieniegdzie są luzy. Dotychczas zawsze mogłem polegać na tym, że jeśli jeden element nie wchodził w drugi elegancko na styk to znaczyło, że coś jest nie tak. Tu niestety trzeba polegać bardziej na kolorze i wielkości elementów. Zdarza się, że ciągnąc za jeden z serii ułożonych elementów coś się gdzieś rozłączy. To jest rozczarowanko.
Drugie przemyślenie już bardziej na plus: 'różnorodność kształtów dzięki (...)'. Faktycznie, kiedy w obszarze nie ma, jak dla mnie, zbyt wielu znaków szczególnych można szukać konkretnego kształtu łączenia i to nawet zdaje egzamin.

Ogólnie to się nie spieszę. Nie chcę mieć wrażenia, że w wolnym czasie nie robię nic innego, bo na dłuższą metę ciążyło mi to w głowie. Tak więc po dłuższym czasie przełamałem passę nieprzeczytania do końca jakiejkolwiek książki. 'Problem Trzech Ciał', chińska naukowa fikcja. To stwierdzenie może być kolejnym plusikiem wobec Wykopu jako takiego, bo to właśnie tutaj trafiłem gdzieś na ten tytuł. W niedawno poruszanym temacie kontaktów z obcymi cywilizacjami kilku Mirków podało książki które komentują takowy jako niekoniecznie pożądany.

A w ogólności trochę się pomieszało. Półmaraton, chociaż miał odbyć się dopiero w czerwcu, już odwołany. Był moją główną linią obrony przed nałogiem, więc kiedy dostałem o tym informację mój mózg z radością wynalazł milion powodów dlaczego miałbym sobie przestać odmawiać. W święta byliśmy się wspinać: wiało jak diabli, szło mi średnio, nie znalazłem w tym aż tak dużej radości żeby chcieć wybierać się na majówkę na drugi koniec Europy pomimo obostrzeń.

#puzzle #dejsesiana
pansiano - Tydzień pierwszy Bombardowania Algieru za mną. Pierwszy etap, czyli wstępn...

źródło: comment_16180361235tPkn2pCHD8XA3WyR9XHB1.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • 3
@pansiano taki pro tip. Jak nie jesteś pewien czy puzzle pasują do siebie to je odwróć bo tam widać lepiej łączenia. Czasem zdąży się jakaś plamka na łączeniu albo idealnie zbiegają się tam gdzie na obrazku jest trochę luzu
  • Odpowiedz