Wpis z mikrobloga

W Polsce nie ma homofobii:

- Mamy takie same prawa jak inni, tylko, że nie możemy wziąć ślubu z drugim człowiekiem, którego kochamy.

- Nie możemy adoptować dzieci, pomimo iż istnieje ponad 70 badań naukowych mówiących, że takie dzieci wychowują się prawidłowo. Ale większość nam nie pozwala bo nie, bo wydaje im się, że to jest złe. Chłopski rozum przeważa.

- Jako LGBT jesteśmy jedyną mniejszością, która nie jest prawnie chroniona, chociaż rasa, wyznanie, bezwyznaniowość oraz... uczucia religijne są pod ochroną prawną.

- Kościół, czołowi politycy, władze lokalne nazywają naszą chęć życia jak inni "ideologią", a po całej Polsce jeżdżą ciężarówki zrównujące homoseksualizm z pedofilią, chociaż nie ma na ten temat żadnej rzetelniej pracy naukowej, nawet takiej sfinansowanej przez kościół i organizacje katolickie.

- Walczy się z nami i naszą chęcią przetrwania wśród większości obywateli tego państwa najwyższymi siłami, wydaje się masę pieniędzy, również publicznych, żeby nas oczerniać, chociaż w skali państwa jesteśmy niegroźnym pyłkiem.

Jak się nazywa władza państwa, które celowo prześladuje własnych obywateli?

EvilToy - W Polsce nie ma homofobii:

- Mamy takie same prawa jak inni, tylko, że n...

źródło: comment_1617994231AtMVxIN6hryC50HzPX2SZ9.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EvilToy:
- ślub to zestaw przywilejów w zamian za wkład w społeczeństwo, być może należy się też lgbt ale brak przywilejów to jeszcze nie homofobia

- w adopcji najważniejsze jest dobro dziecka, to nie jest prosta sprawa nawet dla par hetero, ktoś za taką zgodę bierze odpowiedzialność, badania z innego kraju nie mogą być brane pod uwagę bo jest wiele zmiennych

- nie chce mi się szukać czym jest ochrona prawna ale niech tłumaczą się liderzy Lewicy dlaczego wcześniej jej
  • Odpowiedz
  • 1
@EvilToy prawda jest taka, że w PL homofobia się z roku na rok zmniejsza i to by było warto promować oraz nagłaśniać. Te wojny, które są ciągle wszczynane (między innymi takimi postami), powodują że w PL niestety wzrasta liczba osób chodzących do spowiedzi, pomimo tego, że liczba katoli się zmniejsza. Czyli się radtkalizują.
  • Odpowiedz
@EvilToy: Podaj chociaż jakieś 3 źródła wiarygodnych badań. Kiedyś przeszukiwałam internety w tej kwestii i nie znalazłam niczego, co byłoby wiarygodne. Nie mam czym handlować z ludźmi, którzy są przeciwni adopcji.
  • Odpowiedz
@tak_ze_ten

I jakie tam jeszcze obrazki docierają? Z niemieckich parad BDSM?


roztropnym jest uczyć się na błędach innych więc obrazki to mogą być nawet z Burkina faso jeśli pozwolą na stworzenie własnej opinii
  • Odpowiedz
@malakai079324: ło, coraz grubej, osoby LGBT w Polsce mają się ponadto czuć odpowiedzialne za to, co się dzieje za granicą xD i na wydarzeniach, które nie mają z nimi nic wspólnego (a z których zdjęcia wykorzystuje się do manipulowania opinią publiczną), no ale skoro dla wykopka to jest materiał do wyrobienia sobie opinii, to nie mam więcej pytań

mimo iż osobiście nie zrobiłbym nic za waszą sprawą i przeciw waszej sprawie. Zwyczajnie mnie nie obchodzicie

a tak to byś zrobił, łaskawco? :p Albo robiłeś, zanim te okropne ruchy nie podniosły głowy?

Związki partnerskie bardzo chętnie wprowadziłbym do polskiego ustawodawstwa, dodatkowo trójkąty, czworokąty i inne wielokąty no bo troche słabo dyskryminować poliamorie. Przecież chcemy tylko
  • Odpowiedz
ło, coraz grubej, osoby LGBT w Polsce mają się ponadto czuć odpowiedzialne za to, co się dzieje za granicą xD i na wydarzeniach, które nie mają z nimi nic wspólnego (a z których zdjęcia wykorzystuje się do manipulowania opinią publiczną), no ale skoro dla wykopka to jest materiał do wyrobienia sobie opinii, to nie mam więcej pytań


@tak_ze_ten: tak, mają się czuć biorąc pod uwagę ze cały czas się odwołują do nich jako cywilizowanych krajów jednocześnie nazywając Polskę zaściankową republikę bananową. Typowe dla neuropków jest wskazywane palcem i bycie głuchym na bezpośrednie uwage ale do tego już przywykłem.

a tak to byś zrobił, łaskawco? :p Albo robiłeś, zanim te okropne ruchy nie podniosły
  • Odpowiedz
tak, mają się czuć biorąc pod uwagę ze cały czas się odwołują do nich jako cywilizowanych krajów jednocześnie nazywając Polskę zaściankową republikę bananową


@malakai079324: Ha, to jest całkiem celna uwaga i mnie również to irytuje, choć też obecnie niezupełnie dziwi, biorąc pod uwagę to, jaki rząd Polacy wybrali i co ten rząd teraz robi - przy aprobacie dużej części społeczeństwa.

Z drugiej strony ja może nieco pochopnie się od tej zagranicy tak mocno odciąłem, bo po zastanowieniu mam pewne wątpliwości, czy w tym wyobrażeniu ichniejszych parad równości nie ma jakiejś tam
  • Odpowiedz
Ale podkreślasz swoje współczucie dla normalnych homoseksualistów. A gdzie byłeś piętnaście czy dwadzieścia lat temu, kiedy nawet bycie niewychylającym się, nieobściskującym na ulicy gejem było znacznie mniej kolorowe niż teraz? Czy może to się zmieniło samo, a propaganda LGBT tylko ten proces spowalniała?

A skrótowca LGBT użyłem bo ramie w ramię dążycie w jednym kierunku coraz bardziej agresywnie próbując przesunąć okno Overtona w swoją stronę

Generalnie współczuje wszystkim ludziom co z jakiegoś powodu i z nie zawsze z własnej winy życie nie układa im się tak jak mogliby sobie tego życzyć. O ile oczywiście ich postępowanie nie zapalala u mnie jakiejś kontrolkę

Chodziło mi o postulowaną dychotomię "złe LGBT - normalni homoseksualiści... ale w sumie to jeszcze bi i trans", co tak jakby razem składałoby się na LGBT właśnie.


Tutaj jakkolwiek nie mam żadnej odpowiedzi bo z jakiej strony nie patrzę na tych specyficznych ludzi jedyne określenie jakie przychodzi mi na głowie to cudaki i debile. I FIY jak widzę podobnych im z przeciwnej strony barykady co to krzyczą "chłopak dziewczyna normalna rodzina xD " to mam identyczne odczucia.
  • Odpowiedz
Tutaj jakkolwiek nie mam żadnej odpowiedzi bo z jakiej strony nie patrzę na tych specyficznych ludzi jedyne określenie jakie przychodzi mi na głowie to cudaki i debile

@malakai079324: Ale kurde na których? Na wszystkich, którzy idą w paradach równości, mimo że większość to normalni (w sensie zwyczajni) ludzie?

I tak jak mówiłem, to nie jest wina osób non-cis, to całkowita wina ich rodziców


A na jakiej podstawie tak uważasz?
  • Odpowiedz
Ale kurde na których? Na wszystkich, którzy idą w paradach równości, mimo że większość to normalni (w sensie zwyczajni) ludzie?


@tak_ze_ten: raczej tych pokroju drag queen i im podobnych, nie specjalnie wiem jak owe pozostałe jednostki się zwą.

A na jakiej podstawie tak uważasz?


Zwykłe przypuszczenie i własne odczucia. Dodatkowo nie słyszałem by w przeszłości coś takiego zdarzało się. Oczywiście temat ten mógł nie wychodził na światło dzienne bo dzieci
  • Odpowiedz
Dodatkowo nie słyszałem by w przeszłości coś takiego zdarzało się


@malakai079324: To chyba słabo zgłębiałeś temat, bo się zdarzało :P

Zwykłe przypuszczenie i własne odczucia

A jakieś badania, cokolwiek? Stawiasz dość mocną tezę i na jej poparcie przydałoby się coś więcej niż odczucia.
  • Odpowiedz
A jakieś badania, cokolwiek? Stawiasz dość mocną tezę i na jej poparcie przydałoby się coś więcej niż odczucia.


@tak_ze_ten: aż tak nie wchodziłem w temat by czytać badania na ten temat, ba nawet nie wiem czy są biorąc pod uwagę iż zrzucały by one wine na wychowawców co mogło by nie spodobać się pewnym grupom które bardzo ochoczo używają określeń dyskryminacja i traktowali by je jako formę ataku w ich
  • Odpowiedz