Wpis z mikrobloga

Wiem, że dużo czasu nie minęło, ale jak oceniacie działania Sony od początku tej generacji? Co na plus, co na minus? Pomijam kwestie samej konsoli, pada itd., bardziej mi chodzi o działania w kierunku klienta, gry, rozwój abonamentów itd.

Tak na szybko, co mi przychodzi do głowy.
Na plus:
- Playstation Plus - pomijając obecny miesiąc i dziwny ruch z Days Gone, trzeba przyznać, że do plusa trafiają o wiele mocniejsze gry i poziom usługi się znacząco podniósł
- PS+ Collection - fajna usługa, spoko wprowadzenie dla osób, które nie miały PS4
- Play at Home - też bardzo fajna akcja, póki co Ratchet i HZD + 9 indyczków, a wśród nich 4 mocne gry VR (sam obecnie ogrywam Enter the Gungeon)

Neutralnie:
- PS Now - brak zmian w usłudze, miały być jakieś zmiany, była jakaś zapowiedź, że coś się ma zmienić, ale póki co cisza

Na minus:
- Days Gone w PS+ - z jednej strony wybitnie mi to nie przeszkadzało, ale jednak z punktu widzenia posiadaczy PS5 decyzja najzwyczajniej zła
- temat z dzisiaj, czyli remake TLOU. Gra dostępna we wstecznej kompatybilności, gra nie taka stara przecież i zapowiedź remaku. Po co? Wedle domysłów może chodzić o wydanie TLOU2 w wersji PS5 (z DLC/onlinem) i dorzucenie do niego remaku TLOU1 żeby całość sprzedać za kolejne 350 zł na premierę.
- uważam też, że brakuje też trochę jakiegoś systematycznego wydawania gier. Sony wiedziało, że wypuszcza konsole i uważam, że mogli lepiej rozplanować pierwsze 2 lata konsoli, tak żeby wypuszczać jakąś większą grę na przykład co kwartał. Na premierę Demon Soulsy + MM, i fajnie by było gdyby w ciągu 3 miesięcy pojawił się taki nowy Ratchet, później kolejne 3 miesiące Returnal, HZD, GOW itd. Gry niby są zapowiedziane, ale brakuje konkretów i brakuje premier. Sam start generacji i wyjście z DSami + MM oceniam nawet na plus, uważam że PS5 miało niezły start, ale od startu nie wydarzyło się w sumie nic.

Coś jeszcze byście dodali?

#ps5 #ps4

Jak oceniasz działania Sony od premiery PS5?

  • Na plus 20.2% (19)
  • Na minus 79.8% (75)

Oddanych głosów: 94

  • 27
@Cinkito: ogolnie ta generacja w wykonaniu Sony to parada faila :)

Oprocz psplusa reszta na minus, konsola i loteria z wiatrakami, jej dostepnosc, kpina z psnow, kpina z cenami gier, opoznienia praktycznie wszystkiego co mialo wyjsc, sony nic nie musi.

Play at home to zaden plus, to rozpaczliwe ratowanie wizerunku polane sosem game pasa, bo MS idzie duzo lepiej w tej generacji ¯\_(ツ)_/¯

PS. SERIO rimejkuja tlou 1? kpina, kpina, kpina
@Cinkito: całościowo oceniam na plus, natomiast najbardziej mnie boli brak poprawek do niektórych gier z PS4. W porównaniu do posuchy na konkurencyjnym Xboxie dostaliśmy kilka mocnych tytułów, a kilka kolejnych dobrych gier dojdzie do biblioteki PS5 na najbliższych miesiącach. Już sam fakt obecności premierowego Oddworld Soulstorm w Plusie rekompensuje mi całkowicie Days Gone. A przecież to dopiero początek generacji :)
Xbox game pass jak i ps+ to tylko dodatek, który obecnie pełni funkcję podstawową, co jest smutne...


@Tomahawkkk: tylko game pass i psplus nie sa uslugami ktore ze soba rywalizuja, odpowiedzia na game passa jest psnow, ktore sony zapiera sie wprowadzic do wiecej niz 5 krajow na krzyz, wbrew wszelkiej logice :)
@K4JT3K raczej jednostkowy przypadek, w samej wstecznej problemu nie ma.

I też nie bronię Sony bo za te ich decyzje i nic nie robienie to powinni po uchu dostać. Nawet im się nie chce podbić klatek w ich własnych grach, gdzie to powinno być na start ps5 skoro nie ma jeszcze nowych gier.
Gdyby nie przyjazny interfejs i bardziej czytelny choć z małą ilością funkcji i duża biblioteka gier z ps4 to
uważam też, że brakuje też trochę jakiegoś systematycznego wydawania gier.


@Cinkito: to mnie najbardziej dziwi. Nowa generacja jest od listopada 2020. Mamy kwiecień 2021 i ile jest tych gier, które są na PS5? Astrobot instalowany razem z konsolą oraz remake Demon's Souls i chyba tyle, jak coś pominąłem to sorry. Naszło mnie na PS5, mogłem kupić w normalnej cenie, ale tego nie zrobiłem, bo po co. Reszta gier przełożona na następny
@ZmutowanaFrytkownica: to znaczy, to że gry wychodzą PS4/PS5 jest moim zdaniem OK. Nowy Horizon niby ma wyjść na PS4, ale na PS5 będzie 4k/60 FPS (albo przynajmniej 60 fps xD To już czas pokaże). Na PS4 niby zagrasz, ale jednak to nie będzie to samo co na PS5. Do tego czasy ładowania też jednak mocno na plus. Pomiędzy generacjami nie ma jakiegoś odcięcia i mega przeskoku, ale jednak PS5 daje większe
ale na PS5 będzie 4k/60 FPS


@Cinkito: i to jest dla mnie całkowicie zrozumiałe, bo to wydajniejszy sprzęt, ale nie czuje się tym zachęcony, bo grę odpalę też na poprzedniej generacji. Na PS4 zapewne zagram w 1080p/30fps i też będzie spoko. Jakby zrobili z tego exa wyłącznie na PS5, to rozważałbym kupno nowej generacji.