Wpis z mikrobloga

Model z grubsza gotowy, pozostało doprawcowanie paru pierdół przed wysłaniem części do wycinania laserowego. Moja młoda jest z serii "JA SAMA" jeśli chodzi o praktycznie wszystko, tj ubieranie się, mycie czy wsiadanie do samochodu, więc skrzynia nie dość że będzie miała drzwiczki, to jeszcze przewidziałem dodatkowy stopeń by ułatwić wsiadanie.

Jak tylko wypłata kwietniowa pojawi się na moim koncie lecimy z tematem dalej, tj zamawiam widelec i amortyzator skrętu, wykańczam projekt i zamawiam części wycinane laserowo.

W komentarzu gif z działaniem układu sterowania.
#qwarqqmajstruje #rowercargo #diy
Pobierz q.....q - Model z grubsza gotowy, pozostało doprawcowanie paru pierdół przed wysłanie...
źródło: comment_1617779447sEixA2qU1aejWafi0Iqbzn.jpg
  • 10
@622732: Tył (tj od kierownicy do tyłu) będzie z roweru dawcy, rura przedniego widelca (ta wspawana w ramie) będzie z innego roweru. Już mam je kupione i czekają w garażu. Profile stalowe z których rama będzie zrobiona będe kupował sam i przycinał na wymiar. Wycinane laserowo będą tylko skomplikowane części, jak np uprząż na przedni widelec, bo tam potrzebuje dokładności wykonania żeby mi geometra układu sterowania zadziałała.
@qwarqq: Myślałeś o tych dzwiczkach pod wzdlędem bezpieczeństwa? W niderlandach masa takich rowerów jeździ I żadne dzwiczek nie mają. Jak ci się otworzą i dziecko wypadnie przy zakręcie to nie masz szansy zlapać.
@Lampartos: Ja mam na codziennej trasie trzy pojazdy do 60m z okazyjnym nachyleniem 10-14%, więc robiąc rower o takiej wadze muszę do niego dołożyć silnik elektryczny, raczej jazda tym rowerem nie powinna być ciężka